21.05.2019

ЗМІ дізналися про секретну угоду Мей з Євросоюзом щодо Brexit

Нові
4.11.2018

За даними Times, Тереза Мей домовилася з європейськими колегами про збереження членства Британії в Митному союзі ЄС.

Тереза Мей / REUTERS

Тереза Мей / REUTERS

Прем’єр-міністру Терези Мей вдалося домовитися з європейськими переговірниками щодо виходу Британії з Євросоюзу про поступку, в результаті якої вся Великобританія залишиться в Митному союзі ЄС.

Читайте такожУ Лондоні тисячі людей вийшли на мітинг із вимогою провести другий референдум щодо Brexit (відео)

Про це повідомляє The Times з посиланням на високопоставлені джерела.

У підсумковому документі про вихід Великобританії з Євросоюзу буде прописана угода про збереження членства Британії в Митному союзі, причому Лондон залишить за собою право виходу з угоди. Таким чином, Мей хоче переконати євроскептиків, що Британія не залишиться в Митному союзі назавжди, пише Times. За даними газети, поступка Євросоюзу полягає у визнанні за Британією права здійснювати контроль товарів «на ринку», тобто на фабриках і в магазинах, а не на кордоні, передає РБК.

Крім того, за даними газети, Мей може домовитися про майбутнє економічне партнерство з Брюсселем, яке дозволить Британії зберегти можливість відкритої торгівлі з Євросоюзом за тією ж моделлю, на підставі якої ЄС веде співпрацю з Канадою.

Переговори щодо Brexit знаходяться на “більш просунутому етапі, ніж повідомлялося раніше”, зазначає Times. Підсумковий документ складатиметься з понад 50 сторінок.

Збереження Британії в Митному союзі ЄС дозволить уникнути створення кордону між Північною Ірландією і республікою Ірландія. Питання кордону залишалося однією з найбільш суперечливих тем переговорів щодо Brexit. За умовами угоди 1998 року, яка урегулювала релігійний конфлікт в Північній Ірландії, кордон з Ірландією — прозорий. Вихід Британії з Митного союзу ЄС та Єдиного європейського ринку зобов’язав би британську владу поставити на кордоні КПП і прикордонників, що ускладнило б життя громадянам і бізнесам двох Ірландій. Лондон наполягав на виході з цих інститутів для можливості ведення незалежної від ЄС торгової політики.

Раніше, як писала та ж The Times з посиланням на джерела, Мей домовилася з Брюсселем про збереження доступу британських фінансових компаній до європейських ринків після Brexit.

Офіс Мей вже прокоментував статтю The Times. «Це все спекуляції. Прем’єр-міністр дала ясно зрозуміти, що ми досягаємо гарного прогресу щодо майбутніх відносин і 95% майбутньої угоди вже врегульовані», — наводить Reuters коментар уряду Британії.

Офіційно Brexit запланований на 29 березня 2019 року, після чого настане перехідний період, який триватиме до кінця 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter