21.08.2019

Збільшення зарплата освітян призведе до інфляції

АктуальнеНові
19.07.2019

Збільшення зарплата освітян призведе до інфляції В Україні нема ресурсів, щоб підвищити зарплату вчителям Фото: Інформаційне агентство АСС

В Україні не вистарчить ресурсів, щоб підвищити зарплату вчителям у 2020 році.

На наступний рік Кабінет Міністрів виділив 25 млрд грн на освіту. Проте експерти вважають, що ресурсів, які б забезпечили ці кошти в держави нема.

“Наступний уряд поставлено у незручне становище. Якщо вони скасують цю Постанову Кабміну – виглядатиме, що вони не хочуть підвищувати зарплати вчителям. Але якщо новий уряд її виконає – попередній скаже, що це запланував він, а новий уряд тут ні до чого”, – говорить директор програми “Освіта” Українського інституту майбутнього Сергій Бабак.

За його словами, зараз є проблема з тарифною сіткою, за якою формуються зарплати вчителям. Молодий вчитель, який вступає у професію, отримує зарплату близько чотирьох чи п’яти тис. грн. Однак його ефективність може бути значно більшою, ніж у педагога із 40-річним стажем, який отримує надбавки за стаж і вищу платню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець вступної кампанії: що робити абітурієнтам

“Тут треба змінювати систему оцінки вчителів. В Україні вже піднімали мінімальну зарплату. Чи це призводить до сильної інфляції? 25 млрд гривень на рік – насправді це не така велика цифра, щоб призвести до катастрофічної інфляції. З іншого боку, це частково перекриє комунальні неплатежі вчителів. Тобто, в принципі, це вливання в економіку, не думаю, що це погано”, – додає експерт.

Бабак вважає, що фах вчителя повинен бути пріоритетним. Крім цього, його необхідно зробити однією з найпрестижніших професій в Україні.

“У нас зараз військові отримують в рази більше, ніж вчителі і ще в рази більше, ніж лікарі. Держава у своєму державному секторі визначає, що для неї є пріоритетом. Вчителі, які вчать дітей, забезпечують нам основи нашого майбутнього. Тобто жодної соціальної нерівності я тут не бачу. Ми ж не у Радянському Союзі, де всі отримували однакову зарплатню, незалежно від того, чим займались”, – каже директор програми “Освіта”.

Світовий банк прогнозує інфляцію у разі підвищення зарплат учителям від 20 до 70%.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://gazeta.ua/articles/edu-and-science/_zbilshennya-zarplata-osvityan-prizvede-do-inflyaciyi/916721