21.08.2019

Заболотна розповіла, чому аеропорт «Бориспіль» так і не назвали іменем Казимира Малевича

НовіПолітика
16.05.2019

Заболотна розповіла, чому аеропорт «Бориспіль» так і не назвали іменем Казимира Малевича

ZIK

ZIK

Коли проводився конкурс щодо нової назви аеропорту «Бориспіль», Президент сказав, що не розуміє, чому повинен називати його іменем Малевича. Своєю чергою Володимир Омелян зазначив, що це було б економічно доцільно, але робити цього він теж не буде.

Про це в ефірі проекту «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповіла президент ГО «Фонд гуманітарного розвитку України» Наталія Заболотна.

Вона підкреслила, що спроби назвати іменем Казимира Малевича аеропорт «Бориспіль» розбились об суб’єктивізм і містечковість.

«Президент тоді сказав, що він не розуміє, чому має називати аеропорт ім’ям цього незрозумілого художника. Чому це казав Президент, коли ми зібрали сотні підписів у візіонерів та опініон-лідерів країни?» – розповідає громадська діячка.

З її слів, за присвоєння аеропорту імені видатного художника-авангардиста виступали Мирослав Попович, Роман Балаян, Іван Малкович.

«До них не дослухаються політики. У нас є така диктатура скрізь», – каже директор ГО «Фонд гуманітарного розвитку України».

Крім того, вона розповіла, як на таку ініціативу зреагував міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«Омелян колись давав інтерв’ю, у якому сказав, що, мовляв, я розумію, що з економічної точки зору це було б доцільно, але оскільки я народився у Львові… Тобто, якби він народився у Донецьку чи в Києві, то можливо і назвав би аеропорт іменем Малевича», – резюмувала Наталія Заболотна.

Нагадаємо, 28-го лютого в український прокат вийшов документальний повнометражний фільм «Малевич» Володимира Луцького, який розповідає про український етап життя авангардиста.

[embedded content]

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/16/zabolotna_rozpovila_chomu_aeroport_boryspil_tak_i_ne_nazvaly_imenem_1572607