21.08.2019

Єльченко назвав видавання російських паспортів жителям ОРДЛО маскуванням російської окупації

НовіПолітика
26.04.2019

Єльченко назвав видавання російських паспортів жителям ОРДЛО маскуванням російської окупації

Постпред України в Радбезі ООН Володимир Єльченко. Фото: ukraineun.org

Постпред України в Радбезі ООН Володимир Єльченко. Фото: ukraineun.org

Росія намагається легітимізувати свою військову присутність на Донбасі, спрощуючи видавання російських паспортів жителям окупованих районів.

Про це, виступаючи на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 25 квітня, заявив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Трансляцію засідання вів «5 канал», повідомляє Гордон.

Міжнародне право забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованої території, підкреслив український дипломат.

«Росія більше не може приховувати присутність своїх збройних сил і найманців на Донбасі, приховувати свою роль у розгортанні збройного конфлікту. Тому вона вирішила перемикнутися з п’ятирічної мантри «их там нет» на реваншистське гасло «вони наші громадяни», – сказав Єльченко.

Він нагадав, що до аналогічного прийому Москва вдалася під час подій у Південній Осетії у 2008 році – підставою для конфлікту з Грузією стало те, що багато жителів прикордонного регіону раніше отримало російські паспорти.

«Росія застосовує той самий сценарій. Ідеться про спробу замаскувати окупацію цих територій, намір відірвати їх від України. Це штучний привід для того, щоб скерувати російські війська в цей регіон, порушивши суверенітет України. Це сплановані дії, спрямовані на підрив мирного врегулювання конфлікту в межах мінського формату», – заявив постпред.

Єльченко звинуватив Росію у прагненні дестабілізувати ситуацію в Україні після президентських виборів. Паспортизація жителів ОРДЛО підриває пропагандистський наратив Москви про те, що на Донбасі триває внутрішній український конфлікт, додав він.

Президент РФ Володимир Путін підписав указ, який спрощує набуття російського громадянства жителями окупованих бойовиками територій Донбасу. Документ оприлюднено 24 квітня 2019 року на сайті Кремля.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів ОРДЛО утриматися від набуття російського громадянства. У МЗС України вважають, що указ є «юридично нікчемним» і не змінює належності жителів окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства.

Президент України Петро Порошенко заявив, що указ про видавання паспортів свідчить про намір РФ позбутися Мінських угод і санкцій. Він закликав міжнародних партнерів України «не допустити найгіршого сценарію» і жорстко засудити дії російської влади, а також посилити санкції.

У команді обраного президентом України Володимира Зеленського заявили, що рішенням видавати паспорти жителям тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей за спрощеною процедурою Росія визнала свою відповідальність як країни-окупанта.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/04/26/yelchenko_nazvav_vydavannya_rosiyskyh_pasportiv_zhytelyam_ordlo_maskuvannyam_1560981