23.09.2019

Велика Британія від 1 вересня не братиме участь у більшості зустрічей на рівні ЄС

АктуальнеНові
21.08.2019

Зекономлений час урядовці з Лондона використають для підготовки королівства до виходу з Євросоюзу 31 жовтня.

Британське міністерство з питань Brexit оголосило, що від 1 вересня урядові представники країни не братимуть участь у більшості зустрічей на рівні Європейського Союзу. Британські чиновники обговорюватимуть з європейськими колегами лише ті теми, які і надалі залишатимуться вагомими для національних інтересів, наприклад безпекові питання.

Про це заявили у міністерстві у вівторок, 20 серпня, передає Deutsche Welle.

Зекономлений на інших зустрічах час використовуватиметься для підготовки королівства до виходу з ЄС (Brexit), що має відбутись 31 жовтня.

“Відтепер ми відвідуватимемо лише важливі зустрічі, скорочуючи візити більше ніж вдвічі та заощаджуючи сотні годин. Це дозволить міністрам та посадовцям звільнити час для підготовки до виходу (з ЄС) 31 жовтня та використати можливості, які є попереду”, – заявив міністр з питань виходу Великої Британії з ЄС Стівен Барклі.

В обґрунтування наведеного рішення у міністерстві пояснили, що через наближення до дати Brexit під час різноманітних зустрічей на рівні ЄС ідеться переважно про майбутнє самого Євросоюзу.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував Європейському Союзу розпочати нові переговори щодо угоди про вихід Сполученого Королівства зі складу спільноти. Він хоче переглянути зокрема ту частину угоди, що стосується узгодженого між ЄС і урядом експрем’єра Британії Терези Мей тимчасового режиму вільної торгівлі між членом ЄС Ірландією та Північною Ірландією, що входить до складу Сполученого Королівства, – так званий “запасний варіант” або backstop. Він зазначив, що це положення обмежує суверенітет Великої Британії та негативно позначиться на подальшому розвитку відносин між Сполученим Королівством та ЄС. У відповідь на це президент Європейської Ради Дональд Туск вказав, що положення backstop є гарантією того, що на острові не виникне жорсткий кордон. Своєю чергою у Європейській Комісії зазначили, що звернення Джонсона “не надає жодного законного оперативного рішення з метою запобігти появі жорсткого кордону на острові Ірландія”.

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. “За” проголосувало 51,9% осіб, “проти” – 48,1%.

За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня 2019-го. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня. Останній мав би відбутися за умови, що запропонована тодішньою прем’єркою Великої Британії Терезою Мей угода про вихід буде підтримана парламентом. 29 березня парламент країни її відхилив

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

Оригінал статті взято з ресурсу: https://tsn.ua/svit/velikobritaniya-z-1-veresnya-ne-bratime-uchast-u-bilshosti-zustrichey-na-rivni-yes-1397964.html