14.10.2019

Вчені відкрили 20 нових супутників Сатурна

НовіСуспільство
9.10.2019

Вчені відкрили 20 нових супутників Сатурна

ZIK

ZIK

Після того, як у Сатурна виявили 20 нових супутників, він став рекордсменом Сонячної системи за кількістю природних супутників.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Згідно з повідомленням, тепер у Сатурна 82 супутники, і він обігнав Юпітера, який до того тримав “лідерство”.

Нові космічні об’єкти виявила команда в обсерваторії Мауна-Кеа на Гавайських островах за допомогою наземного телескопа Субару.  

Відомо, що діаметр тіл близько п’яти кілометрів. 17 із них рухаються проти напрямку обертання Сатурна, тобто за ретроградною орбітою.  Період обертання цих супутників становить понад три роки, а один із них названий найбільш віддаленим супутником планети.

Ще три рухаються в напрямку обертання Сатурна. Два супутники обходять навколо планети приблизно за два земні роки, третій – за понад три роки. 

Астроном Скотт Шеппард з Інституту Карнегі у Вашингтоні пояснює: “Вивчивши орбіти цих супутників, ми зможемо більше зрозуміти про їхнє походження і про умови, в яких виникла планета”. 

Він також зазначив, що з кінця 1990-х років планетою з найбільшою кількістю супутників вважався Юпітер. Також на думку вчених, частина нових супутників – це залишки щонайменше трьох великих небесних тіл, розбитих на шматки зіткненнями з іншими супутниками або з зовнішніми об’єктами, наприклад з астероїдами. 

Нагадаємо, у світі не лише країни, а й бізнесмени активно працюють над реалізацією космічних програм, які дозволять подорожувати Всесвітом. Україна ж працює над тим, аби повернути собі славу космічної держави. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/10/09/vcheni_vidkryly_20_novyh_suputnykiv_saturna_1663989