26.08.2019

В Україні 11 партій отримають держфінансування

АктуальнеНовіПолітика
13.08.2019

14:50 13.08.2019

В Україні 11 партій отримають держфінансування

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ухвалило рішення про надання 11 політичним партіям державного фінансування їхньої статутної діяльності на підставі результатів позачергових парламентських виборів, що відбулися 21 липня в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Як повідомляється на офіційному сайті НАЗК, право на отримання держфінансування статутної діяльності отримали партії “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, “Європейська солідарність”, “Голос”, “Радикальна партія Олега Ляшка”, “Сила і честь”, “Опозиційний блок”, “Українська стратегія Гройсмана”, “Партія Шарія” і Всеукраїнське об’єднання “Свобода”. Всі вони виконали умови для отримання коштів із держбюджету, зокрема зобов’язання про відкриття окремого гривневого рахунку в установі банку України.

Політичні партії отримують право на державне фінансування їхньої статутної діяльності з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради, обраної на минулих виборах. При цьому таке фінансування розпочинається з 1 січня в перший рік нового скликання Верховної Ради з одночасним виділенням коштів, на які політичні партії мають право, за час, що минув з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради нового скликання.

Згідно з ч.1 ст.17-3 закону “Про політичні партії в Україні” партія має право на отримання держфінансування статутної діяльності, якщо на останніх чергових або позачергових виборах народних депутатів її виборчий список кандидатів у народні депутати в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі отримав щонайменше 2% голосів виборців від загальної кількості голосів, поданих за всі виборчі списки кандидатів у багатомандатному окрузі.

Ч.3 ст.17-3 того самого закону встановлює, що рішення про надання партії держфінансування статутної діяльності ухвалює НАЗК на підставі результатів виборів у п’ятиденний термін від дня офіційного оприлюднення їх результатів за умови надання керівником або іншою уповноваженою особою партії банківської довідки про відкриття окремого рахунка партії в національній валюті України.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://ua.interfax.com.ua/news/political/606872.html