19.09.2019

В АП заявили про нову програму співпраці з МВФ

АктуальнеЕкономікаНові
13.06.2019

В АП заявили про нову програму співпраці з МВФ За словами Олексія Гончарука, поточна програма у процесі виконання, і МВФ позитивно оцінює ступінь її реалізації. Фото:images.unian.net

Після завершення поточної програми stand-by, в Адміністрації Президента України хочуть підписати нову угоду співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Про це заявив заступник глави АПУ, відповідальний за економічні питання, Олексій Гончарук в інтерв’ю “Новому времени”.

Гончарук запевнив, що співпраця із МВФ є важливою для України, і за цим процесом спостерігають системні інвестори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україні обіцяють новий транш від МВФ

За словами чиновника, поточна програма у процесі виконання, і МВФ позитивно оцінює ступінь її реалізації.

“Ми зараз дійсно почали думати над новою програмою із МВФ на три-чотири роки, щоб можна було запустити її в кінці року, якщо для цього будуть необхідні умови. У неї ми спробуємо закласти структурні реформи, які за ці роки виведуть країну на якісно інший рівень. Ми маємо зараз непогану стартову базу: протягом останніх 14 кварталів економіка стабільно, хоч і повільно, зростає. Маємо прийнятний рівень інфляції та зростання резервів. Протягом п’яти років поспіль ростемо в рейтингу Doing Business. Маємо позитивне очікування на ринках. Тобто глобально інвестори очікують, що Україна буде рухатися у правильному напрямку, і очікування від нас позитивні. І цю ситуацію в умовах добре підготовленої програми МВФ можна використати для того, щоб здійснити економічний стрибок і стати “східноєвропейським тигром”, – сказав Гончарук.

Він додав, що для цього треба влітку й восени “дуже добре попрацювати” для збереження фінансової стабільності.

В Україні завершила роботу місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом.У Києві місія МВФ перебувала з 21 до 29 травня. Оцінювала проведені реформи, обговорювала політичні та економічні події в Україні.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ap-zayavili-pro-novu-programu-spivpraci-z-mvf/908809