21.09.2019

Українців застерегли, що держава знатиме, хто оформив російські паспорти

АктуальнеНові
3.05.2019

Україна без проблем зможе отримати списки українських громадян, які отримають російські паспорти, запевнив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і вимушено переміщених осіб Юрій Гримчак.

На запитання ведучого телеканалу ZIK, чи є в України технічні засоби, щоб визначати тих громадян, які отримають російський паспорт, Гримчак відповів, що таких засобів немає, але ці дані частково несекретні в Росії.

Читайте також: Російське громадянство для українців: Путін хоче швидше вирішити проблему Донбасу?

Список тих людей, які отримали російське громадянство як друге, можна отримати. Річ у тім, що згідно з російським законодавством, дозволено мати друге і третє громадянство, але про це обов’язково повідомляти в органи влади. Тому я не бачу в цьому проблем, і ми будемо мати повністю всі дані,
– наголосив Гримчак.

Раніше Гримчак застеріг, що жителі окупованих територій, які погодились отримати паспорт Росії, можуть втратити громадянство України. Таких осіб пропонують позбавляти українського і закордонного паспортів.

24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій Донбасу.

А 1 травня Путін підписав ще один указ – про спрощений порядок отримання російського паспорта для окремих категорій громадян України. Цей спрощений порядок стосується українців з окупованого Криму.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://24tv.ua/ukrayintsiv_zasteregli_shho_derzhava_znatime_hto_oformiv_rosiyski_pasporti_n1148511?utm_source=rss