22.05.2019

У проекті держбюджету України на 2019 рік передбачено 1 млрд гривень на початкову школу – Гриневич

Актуальне
24.09.2018

Без інвестицій реформу сфери освіти неможливо провести, зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На модернізацію початкової школи у проекті держбюджету України на 2019 рік передбачено 1 млрд грн. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на Форумі видавців у Львові 21 вересня, повідомила прес-служба Міносвіти.

“Коли я йшла на посаду міністра, єдина умова, яка була для мене важливою, – це інвестиції в реформу. Бо інакше здійснити її просто неможливо. І це велика перевага, що прем‘єр-міністр і члени уряду розуміють важливість змін, які ми з вами робимо. Саме тому, незважаючи на всі складнощі бюджету наступного року, ми все ж заклали співмірну інвестицію на наступний рік – 1 мільярд гривень на освітнє середовище для першокласників, що прийдуть навчатись у 2019 році”, – сказала Гриневич.

Міністр також анонсувала підвищення зарплати українським педагогам і працівникам сфери освіти на 9%.

“Це очевидно недостатнє підвищення заробітної плати. Я сподіваюся, що в процесі доопрацювання бюджету у парламенті нам вдасться отримати більші преференції для освіти. Але все ж певне збільшення зарплатні відбудеться”, – заявила вона. 14 вересня уряд схвалив проект держбюджету на 2019 рік і подав його у Верховну Раду. Надходженнь до зведеного державного бюджету України у 2019 році очікують на рівні 1292,7 млрд грн за умови зростання ВВП на 3% та зниження рівня інфляції до 7,4%, заявив

14 вересня прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

15 вересня законопроект №9000 зареєстрували в Раді, а 21 вересня презентували на засіданні парламенту. Тепер Рада розпочала обговорення документа.