23.10.2019

У Молдові Конституційний суд скасував свої рішення, що викликали політичну кризу

НовіПолітика
15.06.2019

У Молдові Конституційний суд скасував свої рішення, що викликали політичну кризу

Конституційний суд Молдови скасував свої рішення про нелегітимність дій парламенту, які призвели до гострої політичної кризи у Молдові.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Ziarul de Gardă.

Суд вирішив анулювати свої рішення в суботу після того, як Демократична партія Молдови оголосила про відхід в опозицію, а президент Ігор Додон звернувся до суддів з проханням переглянути ухвалені ними рішення. В іншому разі він обіцяв попросити парламент і уряд призначити деяких нових суддів до суду.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд Молдови визнав неконституційним обрання керівництва молдовського парламенту і голосування за новий уряд.

Також він тимчасово відсторонив президента Додона, щоб в.о. прем’єра за версією Демпартії Павло Філіп міг призначити дострокові вибори.

Рішення Конституційного суду призвели до того, що у країні фактично утворилося двовладдя.

Ці рішення викликали критику у міжнародних партнерів Молдови. Зокрема, генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд попросив Венеціанську комісію оцінити ухвалені Конституційним судом рішення.

Читайте більше новин на тему: Молдова

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/06/15/u_moldovi_konstytutsiynyy_sud_skasuvav_svoi_rishennya_shcho_vyklykaly_politychnu_1594505