20.07.2019

У команді Зеленського закликали “Нафтогаз” і Кабмін провести консультації з МВФ і знизити ціну газу для населення з 1 травня

АктуальнеНовіПолітика
24.04.2019

10:00 24.04.2019

У команді Зеленського закликали "Нафтогаз" і Кабмін провести консультації з МВФ і знизити ціну газу для населення з 1 травня

У команді Володимира Зеленського, що переміг на виборах президента України, закликали НАК “Нафтогаз України” та Кабінет Міністрів провести консультації з Міжнародним валютним фондом (МВФ) з метою зниження ціни на газ для населення з 1 травня.

“Останні чотири місяці ціни на газ у Європі знижувалися і наразі ціна газу для населення в Україні вища, аніж ціна газу на біржі у Європі. Тому ми закликаємо НАК “Нафтогаз України” та Кабінет Міністрів провести відповідні консультації з МВФ та, замість запланованого підвищення, вийти на відповідне пониження ціни газу для населення із 1 травня”, – йдеться в заяві “Про ситуацію на енергетичному ринку”, оприлюдненій у середу вранці на сторінці “Зе! Команди” у соцмережі Facebook.

Також команда В.Зеленського нагадує, що Росія з 1 червня може обмежити постачання енергоресурсів до України, а з 1 січня зупинити транзит газу через Україну, що призведе до значних фінансових втрат і ризиків постачань газу.

“Ці виклики вимагають від нас ефективних, швидких дій та об’єднання зусиль”, – йдеться у заяві.

Як повідомлялося, 23 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України і НАК “Нафтогаз України” погодили зниження ціни природного газу для населення і теплової генерації з 1 травня 2019 року на 3,5% – до 8,247 тис. грн із 8,55 тис. грн.

“За дорученням Кабінету Міністрів “Нафтогаз України” спільно з представниками уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не лише уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна)”, – йдеться в прес-релізі компанії.

У “Нафтогазі” зазначають, що якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів буде нижчою за встановлену постановою КМУ №867, то ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна для промисловості перевищить визначений урядом рівень, то ціна для населення збережеться на рівні, встановленому постановою.

Зміни до чинних договорів на продаж газу між “Нафтогазом” і всіма контрагентами, які купують газ відповідно до спецзобов’язань (PSO, ПСО), буде внесено протягом травня поточного року.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://ua.interfax.com.ua/news/political/583689.html