19.09.2019

Тимошенко заявила, що «Батьківщина» проголосує за зміни до виборчої системи

НовіПолітика
22.05.2019

Тимошенко заявила, що «Батьківщина» проголосує за зміни до виборчої системи

ZIK

ZIK

Треба негайно змінювати виборчий закон, адже це основа політичної системи в Україні. Якщо вона залишиться корумпованою, мажоритарною, нікчемною, то наслідки будуть неминучі.

Про це під час позачергового засідання десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання, яке транслює телеканал ZIK, заявила народний депутат України Юлія Тимошенко.

«Знесилене, знекровлене, обібране, вигнане за межі України суспільство на президентських виборах проголосувало за ключові та глибокі зміни. Оскільки ми перебуваємо на порозі парламентських виборів, мова йде про те, чи вони відбудуться по старій системі, чи новій», – сказала Тимошенко.

Вона наголосила, що в парламенті, на жаль, майже не працює регламент, а сьогодні чомусь він таки по святковому запрацював.

«Ми ж пам’ятаємо, як вночі приймали бюджет, якого в очі не бачили, як вносили до порядку денного закони, які навіть не зареєстровані. А сьогодні пояснюють, що щось не так зареєстровано для зміни виборчої системи в Україні. Тому дострокові вибори цьому парламенту потрібні. Але якщо їх провести за старою системою, то я хочу запитати, чи хочемо ми, щоб зберігалися кулуарні корупційні порядки, які є в цій ВР», – прокоментувала вона.

За її словами, зараз є питання не до нового президента і не до тих, хто сьогодні за чи проти закону. Питання одне: хтось хоче благополуччя своїй країні, а хтось – збільшення капіталізації свого бізнесу.

«Країна не зміниться, якщо провести вибори за старою виборчою системою. Тому треба негайно міняти виборчий закон, бо це основа політичної системи в Україні. Якщо вона залишиться корумпованою, мажоритарною, нікчемною, то наслідки ми будемо мати ті ж самі. Тому дуже добре, що сьогодні запропонували нову виборчу систему без мажоритарки. Бо на вибори треба йти з новою виборчою системою, інакше нічого не зміниться. Ми голосуємо «за», – заявила вона.

На виступ Тимошенко відреагував голова ВРУ Андрій Парубій, який сказав, що з трибуни прозвучала неправда. Адже, за його словами, жодного разу ВР цього скликання не вносила у порядок денний сесії незареєстровані закони.

«Хочу наголосити, що всі закони, зокрема, і реформа освіти, і медицини проходили по повній процедурі з кожною правкою, як і останній закон про мову. І цей парламент, який ухвалив закон про декомунізацію, реформу освіти, церковні закони і не лише, тому він має від кожного з нас отримати важливе звучання про її позитивну і важливу діяльність.  Або ми просто не поважаємо тих рішень, які самі ухвалювали в цьому залі», – сказав Парубій.

Нагадаємо, вчора, 21 травня, Президент Володимир Зеленський написав звернення до Голови Верховної Ради щодо проведення позачергового засідання парламенту. І сьогодні у парламентарі триває сесія.[embedded content]

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/22/tymoshenko_zayavyla_shcho_batkivshchyna_progolosuie_za_zminy_do_vyborchoi_1577331