19.09.2019

Три сценарії для парламентських виборів, – прогноз екс-заступника Коломойського

НовіПолітика
21.05.2019

Три сценарії для парламентських виборів, – прогноз екс-заступника Коломойського

ZIK

ZIK

Я не є прихильником мажоритарної системи, адже вона дозволяє формувати парламент без чіткого вектору.

Це заявив екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Святослав Олійник у ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK.

Святослав Олійник вважає, що є не більше трьох варіантів, за якими можуть відбутися позачергові парламентські вибори.

«Перший варіант – все залишається, як є, і це зовсім не ідеальний сценарій. Другий варіант – відкриті списки, і тут я не впевнений, що парламент встигне і захоче це підтримати. І третій – повністю партійна система зі зниженням прохідного бар’єру до 3%», – прогнозує Олійник.

Він нагадав, що коли були відповідні зміни до Конституції України і перехід від президентської до парламентсько-президентської форми правління, то логіка таких змін також передбачала закон про вибори, в якому не було б «мажоритарки».

«Депутати-мажоритарники не є носіями ідеології, тоді як парламентська коаліція, яка зрештою утворюється із депутатських фракцій, створюється на базі узгодження політичних позицій. Особисто я не є прихильником мажоритарної системи, адже вона дозволяє формувати парламент без чіткого вектору. Тому має бути або дворівнева система, або вибори суто на партійній основі без мажоритарних округів», – вважає Святослав Олійник.

Як повідомлялось, сьогодні, 20 травня новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання а також закликав парламентарів прийняти низку важливих законів, зокрема про скасування депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення а також «багатостраждальний Виборчий кодекс».

[embedded content]

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/21/try_stsenarii_dlya_parlamentskyh_vyboriv__prognoz_ekszastupnyka_kolomoyskogo_1576003