19.09.2019

Трейдингові компанії продаватимуть забруднену російську нафту в Азію

ЕкономікаНові
21.05.2019

Трейдингові компанії продаватимуть забруднену російську нафту в Азію

Нафтотрейдингові компанії Vitol і Unipec збираються поставити забруднену російську нафту, від якої відмовилися європейські покупці, в азіатські країни.

Про це пише Reuters з посиланням на джерела, повідомляє ghall.

За інформацією агентства, в покупці близько 700 000 тон нафти з домішками зацікавлені китайські незалежні нафтопереробні заводи (НПЗ). Вартість нафти визначать після перевірок якості.

Vitol і Unipec не стали Reuters коментувати цю інформацію.

Відповідно до джерел Reuters, китайським НПЗ недавно були показані зразки забрудненої нафти марки Urals з вмістом органічних хлоридів в діапазоні від 30 до 200 ppm (мільйонних часток; одиниця виміру концентрації – «Ведомости») без згадки цін.

Покупці з обережністю ставляться до забрудненої нафти, так як використовувати її можна тільки після багаторазового розведення чистою нафтою. Концентрація органічних хлоридів у нафті необхідно знизити до рівня, при якому переробка нафти стає безпечною для обладнання.

Забруднену нафту, перш ніж використовувати, покупцеві доведеться деякий час зберігати в спеціальних резервуарах, так як органічний хлорид в сирій нафті може викликати корозію ємностей і зруйнувати очисні установки на НПЗ, відзначає Reuters.

«Мені показали бочки з 200 ppm, і я сказав: «Ні, дякую», – розповів Reuters трейдер з Сінгапуру. «Логістика такої нафти дуже складна, і впоратися з нею можуть тільки великі переробники», – додав він, зазначивши, що для вантажу з 200 ppm органічного хлориду потрібно 20 вантажів такого ж обсягу для розведення до нормального рівня в 10 ppm.

За інформацією Reuters, для трейдерів оцінка вартості забрудненої нафти є найскладнішою частиною угоди.

«Ніхто не знає, як ці бочки слід продавати… ніхто не знає, яку знижку давати», – сказав інший трейдер. Європейські трейдери стверджують, що забруднені вантажі пропонуються зі знижкою $ 10-20 за барель, але дуже мало покупців проявляють інтерес, пише Reuters.

«Ми не хочемо брати цю нафту. Нафтопереробні заводи раніше постраждали через вміст хлориду, тому слід бути більш обережними», – заявив неназваний європейський покупець.

За оцінками Reuters, близько 9 млн барелів застрягли в трубопроводі «Дружба» між Білоруссю і Німеччиною. Чиста російська нафта марки Urals зараз коштує близько $ 74 за барель. В кінці квітня «Білнафтохім» повідомила про постачання по трубопроводу «Дружба» забрудненої нафти з Росії. У сировині було виявлено високий вміст органічних хлоридів.

У свою чергу російська «Транснафта» пояснила поставки забрудненої нафти шахрайством. За фактом події було порушено кримінальну справу. Суд заарештував чотирьох фігурантів справи, двоє підозрюваних були оголошені в розшук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/21/treydyngovi_kompanii_prodavatymut_zabrudnenu_rosiysku_naftu_v_aziyu_1576069