21.09.2019

Стефанчук: Конституція буде змінена

НовіПолітика
12.06.2019
Стефанчук: Конституція буде змінена

Фото: Администрация Президента

Руслан Стефанчук

Деякі норми чинної Конституції закріплюють декларативні права, однак немає жодного механізму щодо їхнього захисту, стверджує представник Зеленського в Раді.

Представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук вважає, що Конституція України має бути змінена, а конституційна комісія відновлена. Такі заяви він зробив в інтерв’ю РБК-Україна 12 червня.

“Конституція буде змінена, але чи буде вона змінена в якійсь частині або ж в цілому, можливо, на референдумі – все це питання дискусії”, – сказав Стефанчук.

Він додав, що в країні відновлять роботу конституційної комісії, оскільки президент і влада повинні “задавати напрямок, а саме професіонали повинні формувати структуру і логіку”.

На його думку, при зміні Основного закону варто звернути увагу на права і свободи громадян, а не повноваження парламенту і президента, як це робили раніше.

“Там чимало декларативних прав, які абсолютно не мають ні механізму реалізації, ні механізму захисту цих прав. Це треба міняти”, – сказав Стефанчук.

Представник Зеленського наголосив, що за державою повинні бути закріплені сервісні функції, оскільки в цьому і є суть лібертаріанства.

“Наша мета – українська ліберальна економіка”, – заявив він.

Раніше Стефанчук розповів про плани Зеленського на перші 100 днів президентства. Він також запропонував ввести двопалатний парламент і повідомив, що до мовного закону можуть внести поправки, якщо вони знадобляться для його виконання.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Оригінал статті взято з ресурсу: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4106650-stefanchuk-konstytutsiia-bude-zminena