19.09.2019

Скасувати депутатську недоторканність можна, але є багато «але», – нардеп Розенблат

НовіПолітика
20.05.2019

Скасувати депутатську недоторканність можна, але є багато «але», – нардеп Розенблат

ZIK

ZIK

Скасувати депутатську недоторканність справді можна, але є «багато але». Тому сьогодні стоїть питання про обмеження депутатської недоторканності, щоб рішення приймалися незалежно від прокуратури і незалежно від прокурора.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Борислав Розенблат.

Як відомо, під час інавгураційної промови Володимир Зеленський закликав нардепів прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та «багатостраждальний» Виборчий кодекс.

Борислав Розенблат каже, що скасувати депутатську недоторканність справді можна, але це і порушення конвенцій, і порушення рівноваги влади.

«Тому сьогодні стоїть питання обмеження депутатської недоторканності для того, щоб сьогодні дійсно приймалися рішення незалежно від прокуратури і незалежно від прокурора», – зазначив народний обранець.

Водночас Розенблат підкреслив: пропонуючи прийняти закон про депутатську недоторканність, Зеленський має запропонувати депутатам прийняти закон і про імпічмент Президента.

«Має дійсно бути рівновага, щоб кожна людина розуміла, що немає верховенства над правом, а що є верховенство права. Але для всіх депутатів важливим є одне – ми відстоюємо позицію верховенства права і збереження Конституції.

А сьогодні Конституцію ґвалтують. Її змінювали у 2010-му році, у 2004-му році. А це – дуже загрозлива ситуація. Але ті закони, які ми приймаємо, мають служити багатьом поколінням. Тому ті часті зміни нашого законодавства, вони і призводять до того хаосу, який у нас є», – вважає депутат Розенблат.

Як повідомлялось, сьогодні, 20 травня новообраний Президент Володимир Зеленський склав присягу на вірність народу України. Під час своєї інавгураційної промови він заявив про розпуск Верховної Ради України 8-го скликання.

[embedded content]

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/20/skasuvaty_deputatsku_nedotorkannist_mozhna_ale_ie_bagato_ale_nardep_1575931