23.09.2019

РФ збирається на захопленому в Керчі заводі будувати вертольотоносці, – ЗМІ

АктуальнеНові
12.09.2019

Два універсальні десантні кораблі (УДК) російські окупанти планують закласти в окупованому Криму на керченському суднобудівному заводі “Залів”

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російське інформаційне агентство ТАСС.

За даними ТАСС, яке посилається на джерела у суднобудівельній галузі, на суднобудівному заводі “Залів” у травні 2020 року буде закладено перші два російські УДК. 

За даними джерела, перший УДК здадуть флоту не пізніше 2027 року.

За словами іншого джерела, закладення кораблів має відбутися у травні 2020 року. 

“Розробка технічного проекту по нових кораблях знаходиться у фінальній стадії, після її завершення, в найближчі місяці, буде підписаний контракт на будівництво УДК”, – додає джерело.

Універсальні десантні кораблі, які ще називають вертольотоносцями, здатні нести велике угруповання важких гелікоптерів різного призначення.

Повідомляється, що після незаконної анексії Криму у 2014 році завод став предметом конфлікту.

У серпні 2014 року керівництво та акціонери ВАТ “Суднобудівний завод “Залів” (Керч) заявили про рейдерське захоплення підприємства, здійснене ТОВ “Суднобудівний завод “Залив”, зареєстрованим за кілька днів до цього в Москві, при силовій участі представників так званої “Самооборони Крыму”. Найбільшим акціонером ВАТ був український бізнесмен Костянтин Жеваго.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://espreso.tv/news/2019/09/12/rf_zbyrayetsya_na_zakhoplenomu_v_kerchi_zavodi_buduvaty_vertolotonosci_zmi