21.08.2019

Президент внесе до ВРУ кандидатуру нового генпрокурора після формування коаліції – ОП

АктуальнеНовіПолітика
19.07.2019

КИЇВ. 19 липня. УНН. Президент України Володимир Зеленський заявив, що внесе до парламенту кандидатуру нового генерального прокурора після того, як у Верховній Раді буде сформована коаліція. Про це він повідомив під час зустрічі із представниками ділових кіл Китаю, повідомляє УНН із посиланням на прес-службу Офісу президента.

Так, під час зустрічі Зеленський зауважив, що одним з головних пріоритетів є гарантування безпеки інвестицій.

”Ми підтверджуємо реформу судової системи та антикорупційних органів. З 5 вересня розпочне роботу Вищий антикорупційний суд. Після формування більшості у новому парламенті з’явиться кандидатура нового генпрокурора. Таким чином, ми зможемо на ділі захищати інвесторів від впливу правоохоронних органів».

Як повідомляв УНН, 2 липня Зеленський повторно звернувся до Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути подання про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка.

Глава ГПУ призначається і звільняється президентом за згодою із Верховною Радою України. Народні депутати можуть висловити недовіру генпрокурору, що веде до його відставки.

Чинний генпрокурор Юрій Луценко обіймає посаду генпрокурора з травня 2016 року.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://www.unn.com.ua/uk/news/1814182-prezident-vnese-do-vru-kandidaturu-novogo-genprokurora-pislya-formuvannya-koalitsiyi-op