23.10.2019

Попит на нафту ОПЕК впаде до мінімуму за 17 років – МЕА

ЕкономікаНові
12.07.2019
Попит на нафту ОПЕК впаде до мінімуму за 17 років - МЕА

Головним драйвером збільшення пропозиції на ринку нафти стане зростання видобутку в США

На початку 2020 року попит на нафту ОПЕК може впасти до 28 млн барелів на добу, вважають експерти.

Ринку нафти в 2020 році загрожує надлишок пропозиції, незважаючи на зусилля з боку країн ОПЕК+ обмежити зростання пропозиції. Про це повідомляє ТАСС в п’ятницю, 12 липня, з посиланням на звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

“Рішення міністрів країн ОПЕК+ продовжити скорочення видобутку до кінця березня 2020 року регулює ринок, але воно не скасовує впевнений прогноз про те, що ринок в наступному році буде перенасичений”, – вважають експерти МЕА.

За їхніми підрахунками, якщо країни ОПЕК збережуть свій сукупний видобуток нижче 30 млн б/д до кінця першого кварталу 2020 року, запаси нафти в світі все одно зростуть на 130 млн б/д.

“Попит на нафту ОПЕК на початку 2020 року може впасти до 28 млн барелів на добу”, – наголошується в звіті.

До такого рівня видобуток ОПЕК не падав з кінця 2003 року. Зростання пропозиції від країн “не ОПЕК” в 2020 році може прискоритися до 2,1 млн б/д (в 2019 році – 2 млн б/д), головним драйвером стане зростання видобутку в США.

Зростання глобального попиту на нафту в наступному році може прискоритися до 1,4 млн б/д з 1,2 млн б/д в цьому році, прогнозує МЕА. Пожвавленню попиту сприяє затишшя в торгових конфліктах, вважають експерти.

“Позитивним фактором є те, що настрій навколо торговельних суперечок між Китаєм США покращився. Дозвіл цього спору призведе до масового зростання економічної впевненості”, – йдеться в звіті.

Напередодні світові ціни на нафту перевищили 67 доларів за барель. Це сталося на тлі публікації даних про чергове зниження запасів сировини в США, а також через ураган в Мексиканській затоці.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Оригінал статті взято з ресурсу: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4117527-popyt-na-naftu-opek-vpade-do-minimumu-za-17-rokiv-mea