19.09.2019

Полонені у Москві українські моряки передали вітання Зеленському

АктуальнеНові
22.05.2019

Сьогодні російський суд відмовив восьми українцям у зміні запобіжного заходу.

Сьогодні до московського міського суду доставили ще дві четвірки наших військовополонених моряків, адвокати яких оскаржували продовження арешту до 24 липня та утримання у СІЗО “Лефортово”, йдеться у ТСН.16:45.

До обіду суд виніс рішення щодо Володимира Терещенка, Богдана Головаша, Сергія Попова та Андрія Шевченка, а по обіді – Дениса Гриценка, В’ячеслава Зинченка, Михайла Власюка та Андрія Драча.

Українці поводились мужньо, багато посміхались, ні на що не скаржились і через адвокатів передали вітання своїм рідним, адже останнім часом до них не доходять листи. Але ж вітання вони передали ні тільки близьким:

“Хлопці передали привіт Зеленському, прямо так і сказали: “Передайте вітання Зеленському”. Хлопці весь процес сміялися, бо там дійсно все це смішно, і ніби як у Зеленського є слоган, “якщо ми сміємося, ми не здаємося””, – передала адвокат Володимира Терещенка Анастасія Саморукова.

Засідання відбувались у закритому режимі. Військові відмовились давати свідчення, посилаючись на Женевську конвенцію про статус військовополонених. Рішення суду звісно було прогнозованим – утримання українській військових визнано таким, що відповідає російському законодавству. Їх залишили за гратами.

“Без установки зверху будь-яких рішень у цій справі суд ухвалити не може. Вони самі підневільні люди. Жодної незалежності та неупередженості в цій справі немає”, – запевняє адвокат Сергїя Попова Гаджі Алієв.

Хлопців підтримати прибули дипломати країн ЄС, українські консули і небайдужі росіяни. 27 травня до суду мають доставити ще дві четвірки наших військових.

ВідеоСуд у Росії розглядає апеляції адвокатів щодо українських моряків

У Москві нові слухання по справі військовополонених українських моряків Розглядають апеляції адвокатів щодо подовження утримання їх під вартою. Сьогодні мають вирішити долю ще вісьмох наших хлопців.

Суд у Росії розглядає апеляції адвокатів щодо українських моряків

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

Після закінчення слухань, голова трибуналу Пак Чжин Хьон, що остаточне рішення у справі планується винести 25 травня.

Кореспондент УНІАН Роман Цимбалюк

Оригінал статті взято з ресурсу: https://tsn.ua/ukrayina/poloneni-u-moskvi-ukrayinski-moryaki-peredali-vitannya-zelenskomu-1349796.html