23.10.2019

Політв’язень Сущенко намалював у російській колонії Страсбурзький собор

НовіСуспільство
11.07.2019

Політв’язень Сущенко намалював у російській колонії Страсбурзький собор

Український політв’язень, який засуджений в РФ, журналіст Роман Сущенко надіслав новий малюнок з колонії – Страсбурзький собор.

Про це повідомляє Укрінформ.

Цей кафедральний собор є однією з найвищих церковних споруд і сягає 142 м.

У листі, який супроводжував нову роботу українця, Сущенко передав вітання колегам з Днем журналіста, який відзначався в Україні 6 червня. Також подякував усім небайдужим за теплі листи і підтримку, які періодично йому приходять.

Український журналіст розповів, що наразі перебуває у камері один, його сусіда переселили. Почуває себе більш-менш нормально: приймає ліки від тиску, багато читає, малює та дуже чекає на повернення додому.

Нагадаємо, Романа Сущенка, з порушенням міжнародних правил, затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватною поїздкою з Парижа, де працював останні 6 років. 7 жовтня 2016 року йому пред’явили обвинувачення в шпигунстві.

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму, 12 вересня Верховний суд Росії визнав це рішення законним.

Сущенка етапували в колонію №11 в Кіровській області (місто Кірово-Чепецьк, село Утробіно). В колонії Сущенко знаходиться у так званому “безпечному місці” з метою уникнення можливих конфліктів та інцидентів з іншими ув’язненими.

Захисник Сущенка Марк Фейгін розповів, що на початку серпня минає третій тримісячний термін перебування українця в безпечному місці в колонії. Питання про продовження перебування Сущенка там «принципово вирішене».

Він також уточнив, що найближчим часом планує сам відвідати Романа Сущенка.

Читайте також: Євросоюз у Відні вчергове закликав Росію звільнити Сенцова та Сущенка

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/07/11/politvyazen_sushchenko_namalyuvav_u_rosiyskiy_kolonii_strasburzkyy_sobor_1604749