21.09.2019

Навіть восени вибори відбувалися б за старими правилами, – Разумков

НовіПолітика
13.06.2019

Навіть восени вибори відбувалися б за старими правилами, – Разумков

ZIK

ZIK

Навіть якщо вибори до Верховної Ради відбулися б восени, то зміни виборчих правил не сталося б.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков.

[embedded content]

Ведуча поцікавилася у пана Разумкова, чи позачергові парламентські вибори є ефективними без зміни правил. У відповідь він сказав, що проблема не в тому, чи це позачергові вибори, чи вони відбулися б восени, бо це не змінило б виборчих правил.

«У будь-якому випадку не було б зміни правил. Зміну декларували ще в далеких 2014-2015 роках. Вони були внесені в коаліційну угоду. Коли вони були проголосовані в першому читанні, то депутати дуже здивувалися, що за цей законопроект знайшлося 226 голосів. Тобто для них це був культурний шок, бо вони цього не очікували», – зазначив пан Разумков.

За його словами, зараз у цьому законопроекті близько чотирьох тисяч правок, більша частина з них спрямована не на те, щоб зробити його кращим, а щоб затримати його прийняття.

«Якщо би вибори відбулися восени цього або наступного року, то це б нічого не змінило. Якщо було б бажання, то можна було їх прийняти, але, на жаль, цього не трапилося», – переконаний політик.

Як уточнив пан Разумков, команда Зеленського вважає, що вибори мають відбуватися за системою відкритих списків.

«Оскільки в Раду не можна було внести альтернативний законопроект, Президент пропонував прибрати мажоритарку і піти на вибори за пропорційною системою. Ми отримали згоду від представників різних політсил, які в день голосування поступили по-іншому», – констатував Дмитро Разумков.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/06/13/navit_voseny_vybory_vidbuvalysya_b_za_starymy_pravylamy__razumkov_1592691