19.09.2019

Найгірший сценарій завтрашнього позачергового засідання ВРУ назвав нардеп Іллєнко

НовіПолітика
22.05.2019

Найгірший сценарій завтрашнього позачергового засідання ВРУ назвав нардеп Іллєнко

ZIK

ZIK

Україна має рухатися у бік прогресивнішої виборчої системи, тож найгірший сценарій позачергового засідання ВРУ – це збереження старого виборчого законодавства взагалі без змін.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (позафракційний) Андрій Іллєнко.

Парламентар підтвердив, що Всеукраїнське об’єднання «Свобода» анонсувало на ранок 22 травня під будівлею Верховної Ради України акції з вимогою внести зміни до виборчого законодавства (нагадаємо, Президент Володимир Зеленський пропонує на позачерговому засіданні Верховної Ради 22 травня змінити виборче законодавство – скасувати мажоритарну систему та знизити бар’єр до 3%).

Андрій Іллєнко зауважив, що є ризик, що парламентарі не підтримають відповідних змін.

«Найгірший сценарій – це збереження старого закону без змін взагалі. Найкращий сценарій – це Виборчий кодекс, це мрія. А компромісний сценарій – це ті пропозиції, які сьогодні були проголошені після консультацій (за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. – Ред.). Побачимо, яке рішення має бути завтра, але я переконаний, що Україна має рухатися все ж таки у бік прогресивнішої виборчої системи», – заявив Андрій Іллєнко.

Нардеп висловив сподівання, що 22 травня парламент виконає зобов’язання, які брав перед українським народом ще в коаліційній угоді 2014 року.

Як повідомляли, 20 травня у Верховній Раді України відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського.

Під час інавгураційної промови Володимир Зеленський заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

22 травня ВРУ збереться на позачергове засідання.

Читайте також: Новий голова Адміністрації Президента розповів, як потрапив під закон про люстрацію

[embedded content]

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/22/naygirshyy_stsenariy_zavtrashnogo_pozachergovogo_zasidannya_vru_nazvav_nardep_1576903