19.09.2019

Марчук: Росія «загубила» 80 полонених українців; найімовірніше, на них видимі сліди тортур. А це Гаага

НовіПолітика
22.05.2019

Марчук: Росія «загубила» 80 полонених українців; найімовірніше, на них видимі сліди тортур. А це Гаага

Євген Марчук. Фото: ZIK

Євген Марчук. Фото: ZIK

Невеликий лікбез про те, що таке Нормандський формат і Мінський процес, зроблю трохи пізніше. Тепер мій коментар уже не може зашкодити переговорному процесу. Але бачу, що вже зараз вкрай необхідно дещо декому пояснити. Але не росіянам, а нашим.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Євген Марчук, який до 19 травня поточного року був представником України у Тристоронній контактній групі.

«Принцип обміну заручниками «всіх на всіх» Україна підтримує. Але що виходить: обмінялися списками. Ми передали «туди» по відповідній процедурі з участю ОБСЄ і Міжнародного Червоного хреста (МЧХ) детальний список на 107 осіб, про яких ми точно знаємо, що вони живі і навіть знаємо, де вони там перебувають. Але нам через якийсь час з того боку відповідають, що «вони» встановили тільки 27 осіб. А про інших наших 80 чоловік нічого не знають і вони їх не знайшли. Один раз до таких незнайдених навіть попали двоє наших військових, яких офіційно відвідав представник ОБСЄ пан Т. Фріш. На мій погляд, це може бути пов’язано тільки з одним. Більшість із цих 80 наших могли бути піддані важким тортурам, і сліди цих тортур зразу ж видимі. А це Гаага. Інших причин я не бачу», – йдеться в дописі.

«Чи, наприклад, інший прийом: представники ОРДЛО кожен раз включають до своїх списків на обмін «всіх на всіх» осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини, які не мають жодного відношення до війни на Донбасі, а вчинили ці злочини під час подій на Майдані (спецназ «Беркута») чи 2 травня в Одесі, чи вчинили теракти в Харкові і Запоріжжі. Це тільки дуже маленька особливість процесу обміну заручниками. А з цим процесом тісно пов’язана ще і проблема з тими, що пропали безвісти. А це сотні осіб. Але це складна схема. Колись окремо поясню», – продовжує Марчук.

«Усе це сповна належить і до принципу «всіх встановлених на всіх встановлених». Тому Україна «ЗА» принцип обміну «всіх на всіх», але якщо це буде чесно і при активній участі міжнародних гуманітарних інституцій», – резюмує Євген Марчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/22/marchuk_rosiya_zagubyla_80_polonenyh_ukraintsiv_nayimovirnishe_na_nyh_1577613