21.09.2019

Київщину очолять регіонали під Зе!леними прапорами

Політика
5.06.2019

3 червня низка інтернет-сайтів поширили інформацію про те, що команда Зеленського нібито збирається виводити завзятих регіоналів на ключові пости керівників Київської області. Журналісти стверджують, що професійні політичні гравці за спиною у президента побудували цілий ланцюжок, кінцевою метою якого є посадити потрібні фігури в жадані крісла на освоєння бюджетних коштів: губернатора столичного регіону, голови обласної ради і далі за правилами розставляння «своїх людей» всюди, куди дотягнуться .

Столичний регіон завжди був ключовою зоною впливу для будь-якої влади. Воно й зрозуміло: фінансові інтереси максимально сконцентровані саме в околицях Києва.

Перший дзвінок на підтвердження вищеописаної схеми по поверненню старих кадрів продзвенів акурат перед другим туром президентських виборів, результат яких був прекрасно зрозумілий кожному. 17 травня в Київській обласній раді трапився майдан: добровільно-примусово змінили керівництво. Здавалося б, раптова заміна глави депутатського складу столичного регіону повинна була підняти шум у пресі, але немає. Розбираючись, що трапилося, стає зрозумілим, чому переворот в Київській обласній раді не отримав розголосу в центральних ЗМІ вже при новій владі.

Анну Старикову, яка очолює Київську обласну раду з 10 листопада 2015 року, незаконно усунули з посади глави Київоблради через раптово скликану позачергову сесію обласних депутатів. Щоб спішно зняти главу, депутати області змінили регламент, терпіли особисті незручності, засідаючи в малому залі, а не в сесійній (Старикова не дала депутатам ключі від сесійної зали), – аби досягти поставленої перед ними мета: негайно прибрати, що стала незручною, керівника обласної ради.

Пізніше депутат- «свободівець» облради Ігор Домбровський заявить, що проект рішення Про призначення Стариченко главою Київської обласної ради» не проходив через регламентну комісію, членом якої він є
Як писала колега Домбровського по залу і глава Бюджетної комісії Київської обласної ради Ольга Бабій, владою випробувана нова схема по підгодівлі електорату: з обласних бюджетів виділяються гроші під потрібних мажоритарників.
«Позачергова сесія Київської обласної ради зібралася для того, щоб терміново виділити кошти з обласного бюджету на витрати по тих округах, де повинні балотуватися мажоритарники квоти БПП … Рішення, яке зараз візьмуть, є незаконним через те, що воно не розглядалося на профільній комісії з питань бюджету та фінансів і не має ніякого висновку. Воно не може бути підписано головою комісії ніколи, а значить і не може фінансуватися … Я особисто не підпишу це рішення, навіть якщо буде загроза моєму життю».
Бабій відмовилася підписувати дану схему, за що її прибрали з посади керівника Комісії з питань бюджету і фінансів Київоблради слідом за Стариковою. Депутати побачили перспективи нових розпилів за старими схемами, і їх вже було не зупинити. Київоблрада ж після зсуву Анни Старикової очолив її перший заступник Микола Стариченко. І ось тут починаються чудеса, стежте за руками – працюють професіонали.
19 квітня під час знаменитих дебатів на НСК «Олімпійський» тоді ще кандидат в президенти Володимир Зеленський прилюдно пообіцяв після президентських виборів відсікти олігархів, «збірну Азарова» і «збірну регіоналів» від доступу до державних ресурсів і державної влади. Новий глава Київської обласної ради Микола Стариченко – старий пропалений регіонал, на якому і клеймо «ЗЕ» ставити ніде. З 2008 по 2014 роки: директор Департаменту капітального будівництва Київської обласної державної адміністрації (КОДА). У 2010 році балотувався і був обраний депутатом Київської обласної ради VI скликання від «Партії регіонів» по ​​округу в Таращанському районі.
Володимир Зеленський переміг 21 квітня, а главу Київоблради Старикову змістили 17 травня, поставивши на її місце екс-регіонала Стариченко. До слова, згадану вище главу Бюджетної комісії облради замінили також на депутата- «регіонала» фракції «Оппоблок» Валерія Ксьонзенко. Глядачам «Слуги народу», який став його учасниками в реальному житті, може здатися, що старі кадри тільки і вичікували 5 років, щоб взяти реванш на місцях відразу ж після перемоги Володимира Зеленського.
Дане враження посилиться після детального ознайомлення з особистістю керівника штабу Володимира Зеленського в Київській області.
Володимир Коваль очолював штаб Володимира Зеленського. Формальним керівником штабу партії «Слуга народу» в Київській області була його дочка Ольга Коваль, але фактично всіма процесами керував її батько. Володимир Коваль – давній друг по політичного минулого новопоставленого керівника обласної ради, обидва з тієї піхоти, що «в одному полку служили». Працював новий ЗЕ:лений політик під командуванням голови Київської області Анатолія Присяжнюка. Тоді депутат Київської облради Володимир Іванович Коваль спочатку був призначений радником скандального губернатора, а потім поставлений їм керувати управлінням економіки Київської обласної держадміністрації. Як вище ми вказали, в той же час Микола Стариченко очолював у Присяжнюка інший «козирний» департамент Київоблдержадміністрації – капітального будівництва.

9 жовтня 2012 року. Губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк за наказом президента України Віктора Януковича вручив чиновникам державні нагороди за особистий внесок в соціально-економічний розвиток області, вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю та активну громадську позицію.

Майбутнього керівника штабу кандидата в президенти Зеленського Володимира Коваля з ганьбою вигнали з керівників управління економіки КОДА – при регіонівської влади він примудрився наслідити так голосно (підозрювався в здирстві великого хабара), що наскрізь несвятої губернатор Присяжнюк вирішив прибрати з очей геть оскандаленого чиновника.
Але колишніх регіонівських чиновників, як бачимо, не буває. Як би не набило оскому це слово, а, після зміни центральної влади, старі регіонали в Київській області вирішили організувати справжнісінький реванш.

Для реалізації плану по перерозподілу на себе фінансових потоків області необхідно було залучити діючі кадри з повноваженнями, в даному випадку – легітимні депутати обласної ради. Для цього “затіхарівшіеся” регіонали задіяли регіоналів “перефарбованих” – нинішню фракцію «Опозиційного блоку» в Київській обласній раді. Керує фракцією Олександр Качний, давній друг двох фігурантів нашої історії – в 2010 році Качний керував Київською обласною радою.

Для формування більшості в питанні щодо зняття незручного голови Київоблради Старикової і призначенням замість неї «свого» екс-регіонала Стариченко фракція Київської обласної ради «Оппоблок» об’єднала зусилля з … фракцією «Блок Петра Порошенка». Виявляється, після зміни глави держави політичні сили перестали приховувати симпатії і виступили єдиним фронтом в стратегічному питанні для кожного – майбутньому розпилюванні бюджетних коштів. Наскільки важко пережив цю ганьбу батько-засновник «БПП» Петро Порошенко – достеменно невідомо, але в інтернеті помітили, що п’ятий президент України за останні дні сильно посивів.

Ось таким чином і стався тихий переворот в окремо взятому, але такому важливому столичному регіоні України.
Найймовірніша мета екстреної заміни голови Київської обласної ради пояснена вище – розподіл грошей на округи, де мажоритарниками підуть кандидати від потрібних політичних сил. Але навіщо вся ця комбінація була здійснена в довгостроковій перспективі?

Для депутатів обласної ради відповідь очевидна – глава штабу Володимира Зеленського активно проштовхує себе на пост губернатора Київської області. Розподілом бюджетних коштів між головними мажоритарниками області – Георгієм Цагарєїшвілі, Ігорем Кононенко та Ярославом Москаленко – Володимир Коваль хоче «купити» їх підтримку для підтримки своєї кандидатури на пост керівника столичної області. Призначенням же старих добрих друзів в голови обласної ради Коваль підготував собі грунт по «плідній» взаємодії з ручним Київською облрадою. Саме за цю незручність і відмова забезпечити фінансування сумнівних ініціатив Київської обласної держадміністрації всі останні роки керівництво Київської обласної ради було в немилості у чиновників Порошенка з Київської ОДА.

Виходить, Коваль в Київській області для нового президента Зеленського – як сірий кардинал Кононенко для колишнього президента Порошенко. Різниця полягає лише в тому, що Кононенко вважав за краще більше діяти нишком, а Коваль відверто будує схему з управління обласною радою, будучи впевненим в отриманні губернаторського крісла керівника столичного регіону.

Тобто, всі скандальні схеми клану Кононенко-Порошенко в Київській області передбачається не викоренити і побороти, а перепідпорядкувати і очолити. А вже досвіду в даній діяльності у екс-регіоналів вистачає.
Залишається відкритим питання – чи в курсі новий президент про схеми в столичному регіоні, коли керівник його обласного штабу проштовхує всіх ключових екс-регіоналів до обласної ради?