23.09.2019

Китай скасував мита на деякі товари зі США

ЕкономікаНові
11.09.2019
Китай скасував мита на деякі товари зі США

Фото: Reuters (архивное фото)

У Китаї продовжують розглядати нові списки товарів, які не будуть обкладатися митами

Рішення китайської влади набуде чинності з наступного тижня і діятиме протягом року.

Уряд Китаю вирішив з 17 вересня зняти додаткові мита в 25% на 16 категорій товарів зі США та Канади. Список опублікований на сайті китайського Мінфіну в середу, 11 вересня.

“Зі схвалення Держради комітет з тарифів і зборів публікує перший список товарів, які будуть виключені з першої серії додаткових мит щодо американських товарів”, – йдеться в повідомленні.

Товари розділили на дві групи і два окремих документи. За яким принципом, не уточнюється. У першому списку – креветкова ікра, мастила та засоби, рибне борошно для годівлі тварин, ліки, медичні лінійні прискорювачі заряджених частинок, різні технічні мастила, мінеральне масло та інші товари. У другому – деякі види мастил, сироватка для худоби та ізопарафінові розчинники.

До переліку не увійшли важливі статті американського експорту – соя-боби, свинина і кукурудза.

Комітет з тарифів і зборів продовжує розглядати нові списки товарів, які не будуть обкладатися митами. Про нові винятки буде оголошено пізніше.

Документ набуде чинності 17 вересня і діятиме протягом одного року. Вже сплачені збори за першим списком товарів Пекін відшкодує Вашингтону. Для отримання компенсації підприємства-імпортери повинні протягом шести місяців звернутися до митних органів. Компенсація щодо товарів із другого списку проводитися не буде.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що з початку осені мита на китайські товари загальною вартістю $300 млрд збільшаться з 10% до 15%, а з 1 жовтня мита на товари загальною вартістю $250 млрд зростуть з 25 до 30%.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://ua.korrespondent.net/business/economics/4138578-kytai-skasuvav-myta-na-deiaki-tovary-zi-ssha