21.08.2019

Критична суспільно-політична та соціальна ситуація в Обухівському районі

ПолітикаСуспільство
28.02.2019

28 лютого о 11:00 у прес-центрі УНІАН відбулась прес-конференція “Щодо критичної суспільно-політичної та соціальної ситуації в Обухівському районі”.

 

Учасники: Костянтин Шушаков – голова Обухівської районної ради; Роман Матковський – радник голови Обухівської районної ради; Арсен Луцик – адвокат.

 

У рамках прес-конференції були підняті питання, що стосуються критичної ситуації в Обухівському районі Київської області: про причини кризи в Обухівській районній раді та можливі шляхи вирішення проблемних питань задля подальшого розвитку Обухівщини. Зокрема, відсторонений від посади голови Обухівської районної ради Костянтин Шушаков офіційно заявив про незаконність зняття його з посади і закликав Президента втрутитись у напружену суспільно-політичну ситуацію:

 

 

Голова Обухівської районної ради Костянтин Шушаков під час прес-конференції в УІНАН на тему: “Про критичну суспільно-політичну та соціальну ситуацію в Обухівському районі” у Києві, 28 лютого 2019 р

 

“На жаль, вимушений поінформувати громадськість про критичну суспільно-політичну і соціальну ситуацію в районі, що виникла через незаконні дії окремих осіб з числа місцевих політиків, бізнесменів та громадських діячів. Так, 1 лютого мене було незаконно усунуто від виконання посадових обов’язків після моїх заяв про необхідність забезпечення чесних та прозорих виборів на Обухівщині”.

Також Шушаков зазначив, що перша спроба відсторонити його від посади відбулась 26 грудня 2018 року під час сесії райради, але для ухвалення такого рішення не вистачило голосів двох депутатів. З того часу почався тиск на цих депутатів.

Луцик зазначив, що на цьому засіданні заступниця голови Обухівської ТВК зачитала заяву про те, що керівні органи партій, членами яких є депутати, які відмовились голосувати за відсторонення Шушакова, прийняли рішення відкликати своїх депутатів та призначити інших, всупереч рішенню суду.

Адвокат Арсен Луцик під час прес-конференції в УІНАН на тему: “Про критичну суспільно-політичну та соціальну ситуацію в Обухівському районі” у Києві, 28 лютого 2019

 

“Відбулась заміна депутатів, яка дала можливість проголосувати та звільнити голову райради. Не дивлячись на те, що обидва голосування мали проводитись в таємному режимі, перше (про внесення питання до порядку денного) проголосували відкрито, а друге (власне про відсторонення) вже таємно”, – наголосив адвокат.

Відсторонений голова Костянтин Шушаков підготував письмове Звернення до Президента України Петра Порошенка, у якому визначив необхідність втручання останнього у кризову ситуацію:

Радник голови Обухівської районної ради Роман Матковський, голова Обухівської районної ради Костянтин Шушаков та адвокат Арсен Луцик

 

“Я змушений звернутися до президента України з проханням втрутитися у дану ситуацію та не допустити втручання у виборчий процес в Обухівському районі з боку влади та інших осіб, які намагаються у незаконний спосіб вплинути на народне волевиявлення”, – наголосив він.

Відео з прес-конференції: