26.08.2019

Кандидатів багато – проблеми одні й ті самі

АктуальнеПолітика
24.06.2019

Події, що розгортаються нині на 94-му мажоритарному виборчому окрузі, обіцяють неабияке реаліті-шоу на прийдешніх парламентських виборах. Головні герої – справжні зірки, яких знає уся країна. Обухівщину та Васильківщину Київської області улещуватимуть одіозні політики, медійники, цілий коктейль з тих, чиїми прізвищами розмальований увесь вітчизняний інформаційний простір останніх років. Боротьба точитиметься лише за один мандат народного депутата. А 165 тисячам жителів двох районів знову відведена роль масовки у цьому шоу. Про соціально-економічні програми та ідеологічну приналежність кандидатів вже навіть ніхто не питає. Претенденти на парламентське крісло вже і не намагаються приховати навіщо воно їм. Одні йдуть щоб уникнути переслідувань за гріхи минулих років, інші йдуть під гаслами не пустити у парламент тих грішників. Дбати про інтереси громади вже ніхто навіть не обіцяє. Всі готуються до медійної битви, з компроматом, викриттями, смаженими фактами з приватного життя.

За останні 2 роки 94-й округ отримав майже 200 мільйонів гривень державних коштів у вигляді різноманітних субвенцій. У той же час у Василькові, який є одним з двох райцентрів цього округу, днями дитина провалилася у каналізаційний люк. У закритий каналізаційний люк. Його просто погано закріпили. І це не випадковість. Інфраструктура округу зношена. У неї роками ніхто не вкладає гроші. Районна лікарня – одна з найгірших в країні. Про це вже навіть Саакашвіллі розповів у своєму відео зверненні. То куди ж пішли 200 мільйонів?

Останні два роки Обухівщину і Васильківщину просапує і підгортає вже одіозний політик, бізнес-партнер та товариш, по виведенню коштів з країни, колишнього президента Петра Порошенка – Ігор Кононенко. Втім, нині у парламенті від 94-го округу засідає представник «Народного фронту» Віктор Романюк.   У цього політика доволі строкате політичне життя. 2012-го він програв вибори на цьому ж окрузі теж одіозній Тетяні Засусі, дружині колишнього очільника Київщини, який за президенства Ющенка перебував у бігах, за словами самої Засухи був заступником керівника Московської області у Росії, переховувався у Кахастані і зрештою повернувся на Київщину у село Ковалівка, яке всі називають його особистою власністю. Там за високим парканом на двох гектарах його дворища помістилася навіть дача другого президента України Леоніда Кучми. Тож Романюк, наживши, собі таких конкурентів, втік аж до Італії. Італійці такому гостю теж не зраділи, втім це інша історія. Романюк повернувся і виграв вибори у 94-му окрузі, коли у Тетяни Засухи настали не найкращі часи. І тепер людина з таким минулим тихенько спостерігає, як його округ підгортає Ігор Кононенко. Втім можливо відповіддю на цю загадку і є ті 200 мільйонів субвенцій, які держава виділила на округ. До речі 94-й округ другий в країні за обсягом отриманих грошей, хоча не найбільш густонаселений і не має великих держпідприємств, які потребують такого бюджетного піклування. Разом з тим, люди ці гроші бачать, хіба, у вигляді передвиборних білбордів. А все що залишається від передвиборних витрат – це хабар за місце на окрузі. Адже не секрет, що просто так в Україні жоден політик не поступиться іншому намоленим місцем. Тим більше народнофронтівець порошенківцю. Тож поки діти провалюються у каналізації один політик купує округ в іншого за державний кошт.

Для Кононенка потрапити у парламент означає вберегтися від кримінальних переслідувань за справи часів президенства Порошенка. Без мандата його справи підуть значно гірше. У список Європейської солідарності його не взяли через негативний інформаційний шлейф після журналістського розслідування, щодо розкрадання в Укроборонпромі (і таких справ за Кононенком не одна). Тож єдиний шанс для нього отримати мандат – голоси виборців на мажоритарному окрузі.

Інший кандидат – Олександр Дубінський. Його підтримала партія «Слуга народу» Володимира Зеленського. Журналіст, ведучий, керівник проектів на телеканалі 1+1, відеоблогер, який не приховував свого, м’яко кажучи, негативного ставлення до Порошенка і його оточення, у тому числі Кононенка. Він прямо заявив – йде на парламентські вибори по мажоритарному 94-му округу виключно, щоб до Верховної Ради не потрапив Ігор Кононенко. Мотив зрозумілий. Втім, інтереси 165-ти тисяч жителів Обухова, Василькова та районів простежуються досить примарно.

Таку ж антикононенківську мету декларує ще один кандидат – Ігор Мосійчук. Колишній соратник Олега Ляшка. Але, можливо,  політик за яким також тягнеться корупційний шлейф зайшов на округ кандидатом, щоб протидіяти  Дубінському. Про план соціально-економічного розвитку двох районів ані пари з вуст.

Є ще кілька претендентів представляти 94-й округ у парламенті:

Мер Василькова Сабадаш. Він міг  замінити Кононенка, якщо той вирішить перестрибнути на інший округ від ворогів подалі, або працюватиме на друга Порошенка на виборах.

«Маловідомий безробітний», безпартійний Гліб Лірник.

Усіх цих кандидатів об’єднує одне – політична мета. Чи-то зведення рахунків, чи-то намагання врятувати власну шкіру.

А тим часом в окрузі палає птахофабрика, яка годувала увесь район. Школи починають будувати та оснащувати лише перед виборами. Навіть проблемами безпритульних тварин в Обухові змушені опікуватися старшокласники а не місцева влада. А серіал учасника АТО Ігоря Оваденка про відсутність коштів на реабілітацію учасників АТО в місті Обухів матиме ще не одну серію. Це кілька відео звернень людини, яка ризикувала своїм життям заради країни, у якому лише одне питання до чинної влади Обухова в обличчі мера Левченка та його шефа Кононенка – совість у вас є?

Колись 94-й округ розривали майбутні політемігранти регіонали Засухи, потім Романюк. Тепер у тренді ті хто з ними бореться. Можливо, час  тих хто опікуватиметься долею округу та його жителів настане на цих виборах..