23.09.2019

Гончарук: Київ очікує на позитивне рішення за позовом до ЄСПЛ

НовіПолітика
12.09.2019

Гончарук: Київ очікує на позитивне рішення за позовом до ЄСПЛ

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Київ очікує на позитивне рішення за позовом до ЄСПЛ «Україна проти Росії» про порушення прав людини в анексованому Криму.

Про це Гончарук написав у Facebook, коментуючи початок слухань у Страсбурзі.

Сьогодні Європейський суд з прав людини провів засідання щодо прийнятності позову «#Україна проти Росії» про порушення прав людини в анексованому Криму.

За його словами, Україна має достатньо доказів жорстокого переслідування громадян, до яких вдається Росія. 

«Це і вбивства українських військовослужбовців, правоохоронців, цивільних осіб, і застосування тортур та неналежного поводження», – пише він.

Зокрема, Росія звинувачується у порушенні ключових прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини – права на життя, заборону катування, права на свободу та особисту недоторканність, права на справедливий суд, права на повагу до приватного і сімейного життя, свободу думки, совісті і релігії, загальної заборони дискримінації та ще багато інших.

«РФ має нести відповідальність за порушення норм міжнародного права, зокрема у сфері прав людини», – наголосив він.

Нагадаємо, 11 вересня у Страсбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо обвинувачення до російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Зазначається, що Україну на слуханнях представляє заступник міністра юстиції – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина. 

Україна внесла цей позов до ЄСПЛ проти РФ 13 березня 2014 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/09/12/goncharuk_kyiv_ochikuie_na_pozytyvne_rishennya_za_pozovom_do_yespl_1644993