23.09.2019

Газпром вимагає від Нафтогазу $5 млрд, водночас сам може «влетіти» на $14 млрд

ЕкономікаНові
12.09.2019

Газпром вимагає від Нафтогазу $5 млрд, водночас сам може «влетіти» на $14 млрд

«Газпром» ініціював новий арбітраж проти «Нафтогазу». До кінця жовтня відповідач має надати зустрічні позивні вимоги.

Про це заявив виконавчий директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко, повідомляє УНН.

За його словами, у новому арбітражі вимоги «Газпрому» фактично зводяться до того, що вони хочуть скасувати рішення попереднього арбітражу. Принаймні в частині того, щоб не вони були винні Україні 3 млрд доларів зараз з відсотками, а ми віддали їм за газ, який був поставлений в Україну і не був оплачений в повному обсязі – 2 млрд дол.

Зі слів Вітренка, з боку Росії, фактично, вартість позивних вимог наразі становить 5 млрд доларів.

З нашого боку, каже директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко, ми вимагаємо перегляду транзитного тарифу, який має призвести до виплат з боку «Газпрому» Україні, «Нафтогазу», компенсації в обсязі 11-14 млрд доларів. 

«Але є й інші позивні вимоги, наприклад, компенсувати нам різницю між вартістю газу, який ми купували на європейському ринку, і вартістю газу, який «Газпром» мав постачати нам за контрактом після того, як попередній арбітраж змінив ціну. Це теж мова йде про сотні мільйонів доларів», – пояснив він.

Нагадаємо, за результатами арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/09/12/gazprom_vymagaie_vid_naftogazu_5_mlrd_v_to_y_zhe_chas_sam_mozhe_vletity_na_1644989