20.07.2019

Газ дешевшим не став: екс-міністр заперечив заяви уряду й Нафтогазу

ЕкономікаНові
24.04.2019

Газ дешевшим не став: екс-міністр заперечив заяви уряду й Нафтогазу

ZIK

ZIK

Попри меморандум Кабміну й Нафтогазу, ніякого зменшення ціни не відбулося. Після підняття тарифів для промисловості Нафтогаз може говорити, що ціна для населення нижча, так як і вимагав уряд.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив колишній міністр із питань ЖКГ (2007-2010 рр.) Олексій Кучеренко.

Пан Кучеренко вважає, що не треба сприймати серйозно заяву Володимира Гройсмана про зниження ціни на газ, бо це клоунада.

«Гройсман видає якісь постанови, а Коболєв не збирається їх виконувати. Вони нічого не збираються знижувати, ніяких документів і рішення Нафтогазу немає. Нафтогаз юридично, вміло використовуючи цю клоунаду з боку уряду, який примудрився випустити дві постанови – 867 і 293, які суперечать одна одній… Гройсман сам зробив собі цей капкан і, власне кажучи, в ньому опинився», – зазначив екс-міністр.

Зокрема, за його словами, справа в тому, що згідно з чинною постановою 767, на яку є посилання в меморандумі МВФ, ціна на газ для населення прив’язана до ціни для промисловості. І от Нафтогаз вчора вивісив нові прейскуранти ціни, де підняв їх для промисловості. Пан Кучеренко зауважив, що тепер Нафтогаз може говорити, що ціна для промисловості вища, а для населення – нижча. Те, що і вимагав уряд у 293 постанові.

«І відповідно теплокомуненерго вже підготували свої розрахунки на підвищення тарифів на тепло, але сьогодні це не дуже страшно, бо це тепло буде тільки в опалювальний сезон і на гарячу воду відповідно. По Києву підготовлене розпорядження КМДА про підвищення тарифу на тепло й гарячу воду приблизно на 19%», – прокоментував Кучеренко.
Як відомо, компанія «Нафтогаз» спільно з урядом узгодила механізм, який дозволить не лише не збільшувати ціну на газ для населення, а зменшити її до 8247 гривень за тисячу кубічних метрів від 1 травня 2019 року.

Нагадаємо, що НАК «Нафтогаз України» збільшив ціни на природний газ з 1 травня для промислових споживачів на 5,2-11,5%. Залежно від цих показників, Нафтогаз пропонує газ за ціною 6 299,00 – 6 948,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами).

[embedded content]

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/04/24/gaz_deshevshym_ne_stav_eksministr_zaperechyv_zayavy_uryadu_y_naftogazu_1559833