20.07.2019

Експерт спрогнозував, що буде з гривнею та українською економікою у найближчі роки

НовіСуспільство
16.04.2019

За словами експерта, протягом останніх двох десятиліть прогнози міжнародних фінансових організацій щодо курсу гривні не справджувались.

За словами експерта, для розвитку економіки дуже велике значення мають вибори в Україні / фото УНІАН

За словами експерта, для розвитку економіки дуже велике значення мають вибори в Україні / фото УНІАН

Економіка України сьогодні має величезні перспективи для відновлення і припливу інвестицій, курс долара в найближчі роки буде коливатися біля позначки 30 грн/$.

Таку думку озвучив економіст Євген Невмержицький, коментуючи прогноз Міжнародного валютного фонду щодо економіки України, передає «Обозреватель».

Читайте такожУкраїні цього року доведеться сплатити $3 мільярди зовнішнього боргу

“Гривня залишатиметься досить стабільною з невеликою девальвацією. До речі, для економіки це досить вигідно, бо це сприяє закордонним інвестиціям і туризму. Але щодо цього прогнозу, хочу відзначити досить велике значення суб’єктивного фактора. Курс гривні – це відображення внутрішньої гуманітарної політики держави. Яким чином ця політика буде встановлюватися, таким і буде цей курс”, – заявив Невмержицький.

За словами експерта, протягом останніх двох десятиліть прогнози міжнародних фінансових організацій щодо курсу гривні не справджувались.

“Наприклад, ніхто не міг передбачити ті стрибки курсу, які відбувалися з гривнею протягом 2014-16 року. Ніхто не міг передбачити, що цей курс різко стабілізується після завершення банкопаду в 2016 році”, – нагадав він.

“Зараз курс стабілізувався на рівні 26-28,5 грн/$. Якщо у нас політика буде стабільною, ми можемо спостерігати те, що спрогнозував МВФ. Я думаю, що цей курс буде стабільним, тому що Україна має величезні перспективи для економічного розвитку”, – вважає економіст.

Як зазначив Невмержицький, дуже велике значення мають вибори в Україні, “і світ уже очікує на використання тих божевільних перспектив, які мають місце”.

“В економіці велике значення мають саме очікування. Весь фінансовий світ, весь фондовий ринок працює на підставі очікувань. Я неодноразово наводив приклад – коли перемогла Помаранчева революція, очікування світового капіталу зросли дуже сильно, до України зайшли міжнародні фінансові групи, були величезні інвестиції, за два роки ВВП зріс удвічі. Те ж саме може трапитися і зараз”, – заявив він.

“Зараз міжнародні інвестори спостерігають за ситуацією в Україні. Якщо все буде відповідно до прогнозів, то ми можемо спостерігати дуже істотний приплив інвестицій до нашої країни і суттєве зростання і відновлення економіки… Ми повинні відновити економіку, і ці перспективи у нас є”, – сказав економіст.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter