21.08.2019

Двох громадян Естонії засудили за шпигунство на користь Росії

НовіСуспільство
11.02.2019

этот материал доступен на русском

За передані російському ГРУ відомості засуджені отримали від російської сторони загалом дещо менше 20 тисяч євро.

Естонці передавали російській розвідці секретну інформацію / фото flickr.com/photos/alexmartin81

Естонці передавали російській розвідці секретну інформацію / фото flickr.com/photos/alexmartin81

Суд на закритому засіданні в понеділок, 11 лютого, засудив Дениса Метсаваса і його батька Петра Воліна відповідно до 15,5 року і шести років в’язниці, передає Deutsche Welle.

Обидва чоловіки визнані винними в передачі Головному управлінню генерального штабу (раніше – ГРУ) збройних сил РФ секретних відомостей та інформації, призначеної для внутрішнього користування. Однак не повідомляється, яку саме інформацію вони передавали. За ці відомості вони отримали від російської сторони загалом дещо менше 20 тисяч євро, повідомляє агенція dpa.

Читайте такожБританія запідозрила російських журналістів у шпигунстві

Суд підтвердив, що Метсавас займався шпигунством протягом понад десяти років, а його батько – протягом п’яти років. Воліна також визнали винним у двох злочинах, пов’язаних з незаконним обігом боєприпасів. Засуджені зобов’язані відшкодувати процесуальні витрати в розмірі 1350 євро (Метсавас) і 2532 євро (Волін). Рішення суду ще не набрало чинності.

Нині 38-річний Метсавас служив у збройних силах Естонії з 1998 року, отримав звання офіцера. Його 65-річний батько за радянських часів служив у прикордонних військах Комітету держбезпеки СРСР (КДБ). Чоловіки були затримані у вересні 2018 року.

Раніше УНІАН повідомляв, що в Литві за підозрою в шпигунстві на користь Росії затримали кількох людей. Ці особи виконували завдання російської розвідки і намагалися за допомогою своїх дій і контактів з позапарламентськими партіями впливати на політичні процеси в країні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter