23.10.2019

До Зеленського приїхала новий прем’єр Молдови

НовіПолітика
11.07.2019
До Зеленського приїхала новий прем єр Молдови

Фото: president.gov.ua

Майя Санду і Володимир Зеленський

Український президент прийняв у Києві главу уряду Молдови Майю Санду. Вона була призначена прем’єром місяць тому.

До Києва в четвер, 11 липня, приїхала прем’єр-міністр Молдови Майя Санду, де провела зустріч з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє його прес-служба.

На спільному брифінгу український президент назвав ідею, що об’єднує країни, і пообіцяв, що Україна продовжить участь у придніпровському врегулюванні конфлікту.

“Я запевнив пані Санду, що Україна і далі надаватиме комплексну підтримку територіальній цілісності Молдови, і братиме активну участь у переговорному процесі з придністровського врегулювання. Україна і Молдова об’єднані спільним бажанням, щоб на наших територіях не було російських військ. Також ми не дозволимо нав’язувати плани з так званої федералізації”, – заявив президент.

Також президент анонсував, що українці зможуть їздити в Молдову за ID-картками. “Не бачу проблем, щоб наші громадяни здійснювали взаємні поїздки за внутрішніми ID-картками”, – сказав Зеленський.

У ході переговорів Зеленський і Санду обговорили питання освітніх потреб української громади в Молдові.

Крім того, український президент звернувся до Санду з проханням посприяти в екстрадиції екс-судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса. “Я підняв питання про екстрадицію в Україну сумнозвісного екс-судді Чауса. Наші партнери пообіцяли сприяти цьому процесу”, – заявив президент.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/4117328-do-zelenskoho-pryikhala-novyi-premier-moldovy