21.07.2019

Депутати «поховали» законопроект про патронат над дитиною – зала напівпорожня

НовіСуспільство
15.05.2019

Депутати «поховали» законопроект про патронат над дитиною – зала напівпорожня

Засідання Верховної Ради України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Засідання Верховної Ради України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Народні депутати України провалили проект закону щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми.

Для підтримки проекту закону № 9523 про внесення змін до розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, у сесійному залі забракло голосів.

Зауважимо, проект закону, у якому, зокрема, ідеться про продовження експерименту щодо патронату над дитиною до 2027 року, парламентарі розглядали за повною процедурою, детально обговорюючи.

Як ідеться у пояснювальній записці, станом на 10 січня 2019 року в Україні створено 71 патронатну сім’ю. Реалізація законопроекту, як очікувалося, впливатиме на ключові інтереси дітей та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та на розвиток нових видів послуг для них у громаді.

Під час голосування голова ВРУ Андрій Парубій після кількох невдалих спроб ухвалити документ запропонував депутатам відправити законопроект на повторне читання у комітет, згодом – на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи, проте у залі не назбиралося і двох сотень голосів за такі рішення. Тож спікер оголосив, що проект закону відхилено.

Згодом у залі не знайшлося голосів на підтримку проекту Постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Державна природоохоронна політика України: стан, перспективи розвитку та шляхи співпраці з громадянським суспільством» (3 липня 2019 року) № 9485.

Зауважимо, як повідомляли самі парламентарі, у залі сьогодні є щонайбільше півсотні народних обранців та закликали головуючу, заступника голови ВРУ Оксану Сироїд, закрити засідання. Та відмовилась, заявивши, що ті депутати, які працюють, не можуть бути заручниками тих, хто відсутній на робочому місці.

Нагадаємо, 15 травня голова ВРУ Андрій Парубій повідомив, коли Рада візьметься за постанови про інавгурацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/05/15/deputaty_pohovaly_zakonoproekt_pro_patronat_nad_dytynoyu__zala_1572167