21.09.2019

Департамент безпеки УЗ очолив СБУшник, підозрюваний у кришуванні “бурштинового бізнесу” – ЗМІ

НовіСуспільство
25.01.2019

УЗ створила оновлений орган, який має протидіяти корупції і розкраданням в компанії.

УЗ створила оновлений орган, який має протидіяти корупції / фото УНИАН

УЗ створила оновлений орган, який має протидіяти корупції / фото УНИАН

Акціонерна компанія «Укрзалізниця» 22 січня повідомила про початок роботи Департаменту економічної та інформаційної безпеки, який очолив співробітник СБУ Олег Назарук.

Читайте такожСправа про розкрадання 90 мільйонів «Укрзалізниці»: НАБУ повідомило про підозру помічнику нардепа

Раніше його підозрювали у вимаганні та отриманні хабара за кришування «бурштинового бізнесу», пише «Залізниця без корупції».

Новостворений підрозділ, який займався питаннями економічної безпеки, вже існував в структурі Департаменту безпеки. Тепер же УЗ створила оновлений орган, який має протидіяти корупції і розкраданням в «Укрзалізниці».

За інформацією ZБК, Департамент економічної безпеки УЗ очолив Олег Назарук. Його декларація як кандидата на посаду директора Департаменту економічної та інформаційної безпеки була оприлюднена 13 січня 2019 р.

В серпні минулого року Олег Назарук був призначений заступником директора Департаменту безпеки “Укрзалізниці”. До цього він працював в Управліннях СБУ в Рівненській та Житомирській областях.

Раніше ЗМІ звинувачували Олега Назарука в «кришуванні» нелегального бурштинового бізнесу на посаді заступника керівника Управління СБУ в Рівненській області. В грудні 2015 року щодо нього було відкрите кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання хабара.

Загалом йому закидали організацію поборів в сумі близько $75 тис. на день від «бурштинового бізнесу». Проте невдовзі підозра була скасована через суд.

В період з 2016 по серпень 2018 років в реєстрі електронних декларацій відсутні декларації Назарука.

Згідно з поданою в січні декларацією, у власності та співвласності родини Назаруків перебуває будинок на 182 кв. м , чотири ділянки на 10,3 тис. кв. м та виробничі приміщення загальною площею 1,2 тис. кв. м.

Також у праві користування родини знаходяться два будинки загальною площею 292 кв. м, квартира на 34 кв. м та три земельні ділянки на 3,1 тис. кв. м.

Олегу Назаруку належить елітний Mercedes-Benz Е250 2015 року випуску, який коштує близько мільйона грн. Дружині належить BMW Х4, також 2015 року. Вартість цього авто становить близько 1,1 млн грн. Обидва автомобілі придбані в 2015 року, незадовго до початку слідства проти Назарука.

Сукупний сімейний дохід Назаруків за 2018 рік становить 1,15 млн грн. З них 91 тис. грн. Олег Назарук отримав в управлінні СБУ в Житомирській області, а 376 тис грн. в «Укрзалізниці».

Подружжя має 1,8 млн грн готівкою в різних валютах та 760 тис. грн на рахунках в банках. Також дружина посадовця Ірина Юхименко-Назарук є співвласницею ТОВ «Стемп» та ТОВ «Бравас В», в яких має частки статутних капіталів у розмірі 2,2 млн грн.

Під час обрання керівника Департаменту економічної та інформаційної безпеки «Укрзалізниця» не проводила публічного конкурсного відбору претендентів. Рішення про призначення директорів департаментів приймається правлінням компанії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter