21.08.2019

День вишиванки в Україні 2019: коли відзначають і як з’явилося свято

АктуальнеНові
16.05.2019

З 2010 року в Україні з’явився День вишиванки. Це свято відзначають кожен третій четвер травня і в цьому році – це 16 число.

День вишиванки зовсім молоде свято, але його вже дуже сильно полюбили практично всі. Ще б пак: адже у нього досить цікаві традиції. З’явилося торжество в Чернівцях у 2010-му році, а після цього День вишиванки почали відзначати вже майже по всій Україні і не тільки.

Навіть світові зірки в цей день одягають вишиванки. Давайте ж дізнаємося, як з’явилося це свято, і чому стало настільки популярним.

День вишиванки

День вишиванки

Як з’явився День вишиванки

Ідея свята належить звичайній студентці Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. Вона ще в 2006 році запропонувала своїм одногрупникам прийти в університет в якийсь із днів у вишиванках. І вони це зробили не тільки в 2006-му році, але і після. Так і почалася традиція, яка підкорила всю Україну і величезну діаспору нашої країни.

Головною метою цього дня є збереження українських національних цінностей та їх популяризація. І потрібно погодитися, що це прекрасний варіант, який нікого ні до чого не зобов’язує, але настільки цікавий, що залучає безліч людей.

День вишиванки 2019: модні тренди

У цьому році найбільш траендовыми і модними вишиванками вважаються ті, які мають резинку на рукаві, а крім цього досить яскраву палітру кольорів: рожевий, зелений, червоний і бордовий.

День вишиванки

День вишиванки

Але крім цього не можна забувати, що кожен колір на вишиванці символізує щось певне. Давайте дізнаємось про це детальніше:

  • Білий колір – символ невинності і оберіг від нещастя і лихого погляду.
  • Червоний – символізує любов до людини, життя, енергії сонця, радості.
  • Чорний колір – багатство і благополуччя.
  • Зелений – жіночий колір.
  • Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій.
  • Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, благополуччя, достатку, багатства і радості.

Нагадаємо, що День вишиванки 2019 в Україні відзначатимуть 16 травня. Звичайно, в цей день бажано надіти вишиванку.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://znaj.ua/popcorn/233183-den-vishivanki-v-ukrajini-2019-koli-vidznachayut-i-yak-z-yavilosya-svyato