14.10.2019

Дефіцит вітаміну D в три рази збільшує ризик передчасної смерті, – дослідження

НовіСуспільство
21.09.2019

Дефіцит вітаміну D в три рази збільшує ризик передчасної смерті, – дослідження

Брак вітаміну D в організмі більш ніж в три рази підвищує ризик передчасної смерті, як показало дослідження. При цьому автори дослідження вважають, що особливо вразливі перед цим дефіцитом діабетики.

Такими є результати дослідження за участю 80 000 пацієнтів з Австрії, передає Медичний Форум.

Його автори встановили, що зниження рівня сонячного вітаміну, який виробляється нашою шкірою під впливом променів, дуже міцно пов’язаний з ймовірністю раннього відходу з життя за будь-якої причини. Дослідження також показало, що пацієнтам-діабетикам загрожує ще більш високий ризик передчасної смерті, якщо в їх організмі спостерігається брак вітаміну D. Зокрема, вони йдуть з життя завчасно в чотири з половиною рази частіше при нестачі цього вітаміну.

Благодійні товариства допомоги діабетикам вже заявили про те, що дане дослідження не довело причинно-наслідковий зв’язок, тобто воно не стверджує, що саме дефіцит вітаміну D сприяє передчасній смерті. Самі дослідники з Центрального госпіталю Відня проаналізували історії хвороб близько 80 000 діабетиків різного віку, які збиралися в період з 1991 по 2011 роки. Потім інформація по смертності була порівняна з загальнонаціональною за той же самий період. Виявилося, що пацієнти з рівнем вітаміну D в 10 наномоль на літр, що вважається серозним дефіцитом, в два або три рази частіше вмирали завчасно.

Цікаво, що більш високий рівень цього вітаміну (аж до 90 наномоль на літр) скорочував на 34% ризик смерті з будь-якої причини. Втім, серед пацієнтів у віці від 75 років і старше ніякого зв’язку між рівнем цього вітаміну і ймовірністю смерті виявлено не було.

Нагадаємо, американські вчені представили увазі 10 корисних властивостей апельсинового соку. Серед переваг вживання: мінімізація розвитку онкологічних захворювань і зменшення запальних процесів в організмі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Оригінал статті взято з ресурсу: https://zik.ua/news/2019/09/21/defitsyt_vitaminu_d_v_try_razy_zbilshuie_ryzyk_peredchasnoi_smerti__1651167