21.09.2019

Чому суд заборонив SkyUp літати і що буде з їхніми польотами

АктуальнеНові
12.06.2019

Компанія SkyUp потрапила в гучний скандал – суд заборонив її польоти. Під сумнів було поставлено десятки перельотів, заплановані компанією на найближчий час. 24 канал розібрався у ситуації.

Що сталося зі SkyUp

Баришівський районний суд Київської області своєю ухвалою позбавив ліцензії українську авіакомпанію SkyUp Airlines на перевезення пасажирів.

Читайте також: Суд призупинив ліцензію українського лоукостера SkyUp: реакція Омеляна

Причиною в ухвалі вказано системне невиконання зобов’язань перед клієнтами, затримка рейсів і відсутність контролю за виконанням норм авіаційної безпеки. Відомо також, що позивач заявив про те, що у SkyUp – старі літаки.

Постало питання про те, чи будуть виконуватися авіаперевізником раніше заплановані рейси. Згідно з інформацією сайту цього авіаперевізника, щодня вони мають близько 37 запланованих авіарейсів.

Як ухвала суду вплине на роботу авіаперевізника

У авіаперевізника запевнили – ніяк. SkyUp Airlines працює в звичайному режимі, всі рейси виконуються відповідно до заявленого розкладу.

Компанія вже подала апеляцію на рішення Баришівського суду. А воно виглядає досить сумнівним.

Літак СкайАп
SkyUp запевняє, що їхні літаки зручні і безпечні

Що кажуть у компанії

Там впевнені, що сам судовий позов – не більше, ніж викрутас недобросовісних конкурентів. Наводять аргументи: негативні відгуки пасажирів компанії в інтернеті не можуть бути підставою для припинення дії ліцензії цілої авіакомпанії.

Більше того – у SkyUp повідомили, що пасажирка, яка подала позов, не користувалась послугами авіакомпанії і фізично не могла придбати квиток на рейс Київ-Шарм-ель-Шейх, як вказується у позові. Адже такі рейси є чартерними і квитки на них не продаються.

У компанії пояснили головне:

  • Ліцензія на право перевезення пасажирів повітряним транспортом видається Державіаслужбою України. Таке рішення оформляється відповідним наказом. Єдиний юридичний спосіб у судовому порядку скасувати такий наказ – рішення адміністративного суду.
  • Ліцензія може бути анульована лише органом, який її видав, і законом не передбачена можливість призупинити її дію.

Що каже Міністерство інфраструктури

Підтримує SkyUp. Міністр Володимир Омелян теж акцентував, що рішення Баришівського райсуду є недійсним, бо компетенцію приймати такі рішення може тільки адміністративний суд.

“Поки я міністр інфраструктури – SkyUp буде літати, і компанії нічого не загрожує. Всі пасажири можуть бути певні, що це стабільна авіакомпанія, яка надає якісні і дешеві послуги, і жодні політичні “рішення” рейдерів не вплинуть на її роботу і розвиток”, – заявив Омелян.

СкайАп Шахтар
А ще SkyUp возить “Шахтар”

Що відомо про літаки SkyUp

Авіакомпанія стверджує, що має наймолодший флот в Україні, згідно зі статистикою.

Станом на 21 травня 2019 року флот авіакомпанії SkyUp Airlines складається із 7 літаків:

5-ти середньомагістральних суден типу Boeing 737-800 (189 місць);
2-х середньомагістральних суден типу Boeing 737-700 (149 місць).

Середній вік флоту SkyUp Airlines становить 11,5 років:

  • Boeing SQA – 2013 р.в.
  • Boeing SQB – 2013 р.в.
  • Boeing SQC – 2013 р.в.
  • Boeing SQD – 2003 р.в.
  • Boeing SQE – 2003 р.в.
  • Boeing SQF – 2013 р.в.
  • Boeing SQH – 2004 р.в.

Читайте також: SkyUp відкрив ще один регулярний рейс за кордон

Оригінал статті взято з ресурсу: https://24tv.ua/skyup_v_ukrayini_chomu_sud_zaboroniv_skyup_shho_bude_z_reysami_n1165499