20.07.2019

Битва за Обухівщину. Хід «конем».

Політика
7.02.2019

Картинки по запросу кононенкоКартинки по запросу шушаков

В Обухівській райраді вже декілька разів хочуть зняти голову – Костянтина Шушакова. Станом на 1 лютого одна частина депутатів вважає, що вони таки припинили повноваження голови. Інша – протилежної думки. Ще одна біда Обухівської райради – там на 2 депутата виявилося більше. За списком має бути 34 районних обранця, а де-факто зараз 36. Що відбувається у цьому органі місцевого самоврядування? Хто і чому «ламає через коліно» децентралізацію в Обухівському районі?

Передісторія абсурду

Обухівська районна рада одна із перших в Україні вирішила  позбавлятися від рудименту радянського минулого – всесилля і вседозволеності РДА. Тим більше, в Україні на повну йде децентралізація! Все починалося після того, як депутати запідозрили Івана Рудяка, вже колишнього голову Обухівської РДА, в оборудках. В тому, що він у школах вставляє вікна удвічі дорожчі ніж на ринку.  В тому, що він не любив систему «ProZorro», але любив  «працювати» із фірмами-одноденками, котрі вигравали тендери та підряди. В тому, що літнє оздоровлення дітей затягнулось майже до зими. Скарги та документи вже давно в СБУ, але чим все закінчиться – невідомо. Між тим, депутати Обухівської райради на чолі з Костянтином Шушаковим  не стали чекати та висловили недовіру пану Рудяку.  Адже проблеми людей та району теж не могли чекати! Їх потрібно було вирішувати! Райрада взяла  під контроль трудові, фінансові та  природні ресурси Обухівщини.  В Обухівській РДА обурилися!  «Чому РДА «стала на вуха»? Тому, що ми, дійсно, забрали у них деяку частину повноважень. По фінансуванню тих чи інших робіт. Як воно було раніше? Наприклад, відділ освіти займається ремонтом приміщень, да? Проводить закупівлі та підписує договори відділ освіти. Але насправді, як має відбуватися? Якщо приміщення знаходиться в селі Германівка, да? І воно знаходиться на балансі сільської ради. То, звісно, що ремонтом має займатися сільська рада, а не відділ освіти. Відділ освіти, повинен цій школі надавати освітні послуги. Тобто, ми забрали ці гроші з адміністрації, і не через себе їх пропускаємо, а відправили прямо на Германівську сільраду. Це по суті і є та децентралізація», – пояснює Ігор Сухіх, депутат  Обухівської райради. Натомість армійський товариш, бізнес-партнер і соратник Петра Порошенка, Ігор Кононенко  вважає цей конфлікт деструктивним.  Здавалося б, що не чужа для гаранта людина мала би радіти. Адже президент не один раз заявляв, що обома руками за децентралізацію! А що робить Обухівська райрада на чолі із Костянтином Шушаковим? Вона  радикально позбавляється від радянського минулого, і втілює в життя ідею децентралізації – як жити у райцентрі вирішує не Київ, а Обухів.

Приборкання норовистого

Але під час зустрічі з однією із громад «права рука» президента натякнув, що Обухівщина через «самостійність» райради  «влетіла у копійку»!  «Що ми маємо – Васильківський район, райрада, райадміністрація працюють як єдине ціле. Це дало можливість там, в цьому році за останні тільки чотири місяці додаткових 20 мільйонів гривень соцеконому за моєї допомогою виділили на районну раду, сіли, спокійно розподілили, домовилися, депутати районні підтримали, проголосували. Обухівщина могла отримати такі самі кошти? Могла! Чому не отримали – нема кому давати. Конфлікт між райрадою і райдержадміністрацією – з ким розмовляти?» – заявив у червні минулого року перший заступник голови фракції партії «Блок Петра Порошенка», Ігор Кононенко.  Тоді ж  пан Кононенко офіційно визнав, що  є куратором Обухівського та Васильківського району від правлячої партії.

В часи Януковича кураторів називали менш етично – «смотрящіми»… А вже взимку депутати Обухівської райради все частіше почали висловлювати недовіру своєму голові. Пристрасті, які почали вирувати в Обухівській районній раді чимось почали нагадувати  казку про ріпку. Частина депутатів, які «заглядають до рота» столичним чиновникам та куратору,  звільняють – звільняють голову райради Костянтина Шушакова, а звільнити не можуть. Наприклад, 26 грудня минулого року депутати внесли у порядок денний голосування за зняття пана Шушакова з посади. Та не вистачило одного голосу! А ось 1 лютого поточного року начебто знайшли, навіть два! Але перед цим провели таємні збори серед виборців Обухівського району в місті Українці. Потім створили ініціативну групу, яка звинуватила трьох депутатів Дорошенка (БПП), Кровкіна (БПП) та Бойка «Наш край» в тому, що вони регулярно прогулювали сесії та не звітували перед виборцями. Дорошенка та Бойка всупереч судовим рішенням, позбавляють мандатів, і за дивним збігом обставин, їх отримують опоненти голови райради Костянтина Шушакова! Натомість Кровкіна залишають в обоймі, адже саме він перебіг з опозиційного табору у провладний. В цей час оголошується перерва, але після неї немає кворуму. Тому сесію закривають, депутати співають гімн і розходяться. Але не всі! Ті, хто залишилися, продовжують вже закриту сесію,  в тому числі «два новоспечених» депутати голосують за припинення повноважень голови Обухівської райради – Костянтина Шушакова.

 

Децентралізація як кістка в горлі кандидата

На даний момент райрадою керую заступник – той самий Олександр Кровкін. Коли оберуть нового голову – ніхто не знає. Костянтин Шушаков, так само як і позбавлені мандатів депутати  Бойко та Дорошенко, звернулися до суду. Виявилося, що вони ніякі не «злісні прогульники». Що перед виборцям вони звітують! 100%, що депутати повернуть свої мандати, а Шушаков знову опиниться в кріслі голови. Тоді заради чого цей абсурд чи провокація?

«І швидше за все це робиться Ігорем Кононенко, який є правою рукою Петра Порошенка. Підозрюю, те що відбувається, пов’язане з майбутніми виборами. У нас проводяться соціологічні опитування командою БПП, це проходить в держустановах не зрозуміло на яких умовах. Тут явний адмінресурс. І таким чином вони впливають на керівників цих установ та їх працівників. Не можу сказати, що до Шушакова як до глави райради не було претензій. Вони були у багатьох, але якби не поміняли депутатів, голосів за його відставку б не вистачило! »– переконаний Олексій Новохатько, депутат Обухівської райради.  Ні для кого не секрет, що Ігор Кононенко хоче балотуватися до Верховної Ради в Обухівському та Васильківському районах. Але для чого йому потрібен тоді кишеньковий голова райради? Адже Обухівська РДА – це своєрідний гаманець, який наповнюється 300-400 мільйонами гривень щороку. Але  ключі – у «неслухняної»  для Банкової Обухівської райради, яка вирішує скільки, кому і для чого їх направити.  Відтак залучити адмінресурс та «перерізати стрічки» на добрих справах кандидату, навіть від партії влади, буде занадто проблематично! Це один із позитивних моментів децентралізації! Але Ігор Кононенко думає інакше.  Тож чому пам’ятники Леніну валити можна і потрібно, а систему жорсткої централізації яку  «дідусь Ілліч» після себе залишив – то гріх і деструктивно? На питання можна не відповідати…