20.07.2019

Зв’язок актуалізації питання щодо Азовського моря з початком виборчої кампанії цілком можливий, – політолог

Актуальне
29.08.2018
У вівторок, 28 серпня, Президент Петро Порошенко повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ підготувати необхідний пакет документів для Україна готова до розірвання Великого договору з Росією – Порошенко Україна готова до розірвання Великого договору з Росією – Порошенко розірвання Договору про дружбу з Росією. Експерти певні, що президент сподівається на зростання свого рейтингу. водночас це рішення може принести й інші дивіденди, корисних для країни загалом.
Зоркема, професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”  Олексій Гарань вважає таке рішення Порошенка доволі радикальним, оскільки раніше президент говорив, що Україна може вийти лише з деяких статей договору.
Крім того, політолог наголосив, що навіть у разі розірвання договору, Україна все одно зможе апелювати до нього і говорити, що Росія порушила його головний принцип у той час, коли він був чинним.
“Договір був підписаний 1997 року і насправді був дуже важливим – це так званий Великий договір між Україною та Росією, його підписали Єльцин і Кучма. Це був другий документ після Будапештського меморандуму, який визнавав територіальну цілісність України з боку РФ. Ця угода була базовою, на її основі було укладено багато інших угод. 2014 року Росія брутально порушила цей договір“, – зауважив Олексій Гарань.
Політичні експерти вбачають зв’язок заяви Порошенка про розірвання Договору з наближенням виборів президента.
“Зв’язок актуалізації цього питання з початком виборчої кампанії цілком можливий. Порошенко зараз починає займати жорстку позицію з низки питань. Зокрема, це питання закріплення євроатлантичного і європейського курсу в Конституції. Також це є цілком логічною реакцією на тиск всередині суспільства, яке вимагає більш жорсткої позиції стосовно РФ. Тому тут можна побачити елемент зв’язку з виборами, але загалом це цілком логічні дії, незалежно від того, є у нас вибори, чи немає“, – наголосив Олексій Гарань.