21.08.2019

94 округ і «засхематожений» Кононенко

НовіПолітика
12.06.2019

Пригадуєте слова народного депутата Сергія Лещенка, який заявив: «Смотрящіє» Януковича пішли, а їх замінили «смотрящіє» від Блоку Порошенка!». Звісно, що зараз тільки лінивий не кепкує з «мертвого лева» і з його 25%. Але чому 5-тий президент програв, окрім Львівської, у всіх областях України. В тому числі  на Київщині? Тим більше на Обухівщині, де куратором (будемо не такими категоричними як Сергій Лещенко)  від БПП був  Ігор Кононенко! Чому його часті візити, «засівання» субвенціями, загравання з «недолюстрованою» місцевою елітою  не виправдали себе? Чому інститут «смотрящіх» або кураторів не спрацював?  І чи має у 94 окрузі шанс на дострокових парламентських виборах «права рука» Порошенка?

Бартер напередодні виборів

«Мажоритарку» напередодні виборів президента на Київщині розподілили між наближеними до Петра Порошенка.  І тут нічого дивного. Але вразило те, що частину округів віддали кандидатам, авторитет яких давно потонув в антикорупційних скандалах. Які, за крилатим висловом Генпрокурора, – «кілька років прогулюють тюрму». Подібним бартером обурилися навіть всередині «Блока Петра Порошенка». «95 округ віддають на відкуп фігуранту антикорупційних розслідувань і протеже регіонала Мельника – Володимиру Карплюку. Колишній чиновник, якому вручали підозри і який тікав з країни, тепер сидить на заході з БПП як той, хто має забезпечити результат виборів у Приірпінні та Києво-Святошинському районі для гаранта», – у грудні минулого року обурилася Ольга Матюшина – голова Коцюбинської селищної ради, та вийшла з БПП. Політичні бої місцевого значення? Але наприкінці 2017 року на Обухівщину та Васильківщину зачастив Ігор Кононенко, у якого ще більший скандальний шлейф ніж у мера Ірпеня. «У мене не було округу, але ми на фракції прийняли рішення, що всі «депутати-списочники» мають бути закріпленими за відповідними округами. Я виявив бажання працювати на 94 окрузі» – заявив Ігор Віталійович.

Унікальний на всю Україну 94 округ

В опонентів Кононенко інша версія, чому він із так званого «нардепа-списочника» перекваліфікувався у «нардепа-мажоритарника». «Президент йому сказав готувати «запасний» аеродром, бо занадто засхематозився», запевняє народний депутат Віктор Романюк. За логікою, це призначення мало вбити «одним пострілом двох зайців» – забезпечити перемогу Петру Порошенку та крісло Ігорю Кононенку у Верховній Раді. Та не вийшло! Більше того, Ігор Кононенко, як голова партійного осередку «БПП» на Київщини, президентські вибори провалив у регіоні. На всіх округах, в тому числі і в 94 переконливу перемогу здобув Зеленський та його «зелена» команда. Попри те, якщо вірити ЗМІ, мешканці Обухівщини та Васильківщини напередодні виборів почали масово  звертатися до ДВК із проханням дозволити їм голосувати вдома через поганий стан здоров’я. Що означають подібні масові епідемії нас добре навчив Віктор Федорович та його «смотрящіє». Тим більш, що всі медичні довідки були «клонами під копірку». Але це ще не все! 94 округ запам’ятався найдовшим підрахуванням голосів. Центральна виборча комісія 3 квітня опрацювала 99,9% протоколів, але в окрузі, де збирається балотуватися Ігор Кононенко – рахували і рахували! Добре, що не як за Тетяни Засухи, коли підраховували аж цілих сім днів! «Мабуть планувались зразково-показові показники волевиявлення наших громадян, але вийшло як завжди», – саркастично заявив нардеп Віктор Романюк, якого хоче потіснити з округу Ігор Кононенко.  Не обійшлося без курйозів. Наприклад голова ДВК, намагався втекти через вікно з печаткою. Тому що був не задоволений результатами голосування за Юлію Тимошенко. Але найбільше вразила кількість грошей, якими перед виборами «засіяли» округ.

Чому «засівання» не допомогло, а зашкодило?

94 округ у минулому році отримав рекордні кошти на соціально-економічний розвиток!  Мова про субвенції на майже 106 млн грн! Це половина всіх коштів, які для Київщини змогли «вибити депутати» – мажоритарники: Олег Ляшко, Віктор Романюк і звісно що – Ігор Кононенко. Чому «звісно що», тому що він найбільше піарився. Наприклад, на реконструкцію футбольного поля в Українці було отримано 4,49 млн грн. Шляхетна справа! Але місцеві ЗМІ та влада десятки разів наголосили – субвенцію отримали завдяки наполегливій праці Ігоря Кононенка. Здавалося б, Українка мала віддячити на президентських виборах та проголосувати за президента Порошенка, а потім на парламентських за Кононенка. Але в цьому місті Порошенка отримав  1 995, а Зеленський 2905 голосів! «Права рука» Порошенка вибила для амбулаторії села Плесецького субвенцій на 1,3 млн! Закупили медичне обладнання! Селянам пояснили за що і кому дякувати. Але на виборах минулий гарант отримав 309, а новий – 507 голосів!  «Поки партією будуть займатися такі, як Кононенко, буде тільки ганьба і розпад. Я попереджав президента про те, хто такий Кононенко і до чого він приведе Петра Олексійовича, ще три роки тому. Мене не послухали. І навіть поразка від Зеленського нічому не навчила…» – зауважив Єгор Фірсов, колишній нардеп від БПП.  Ігорю Кононенку не допомогла ставка на «недолюстрованих» чиновників та «рєшал» округу. Наприклад, на мера Обухова – Олександра Левченка, «рига» за покликанням та пристосуванця за призначенням. Якщо гроші не допомогли і «недолюстрована» місцева «еліта» – на що тоді сподівається Ігор Кононенко на дострокових парламентських виборах? Тим більше, що він вже ходить на «співбесіди» до НАБУ через підозру в корупційних схемах в енергетичній сфері. Одним словом –  «засхематозився» бідолашний!