26.08.2019

94-й округ змінює лідера виборчих перегонів

АктуальнеПолітика
1.07.2019

Тренд цієї передвиборної кампанії до парламенту у мажоритарних округах, така собі народність кандидатів. Деякі з них навіть влаштовують величезні зібрання, де їх нібито безпосередньо народ вмовляє йти у Верховну Раду. Дехто роками “підгодовував” округ. Бюджетними, а відтак народними грошима, купували собі прихильність виборців. Не виключення і 94 округ на Київщині. Тут жителів Обухівщини та Васильківщини вже півтора року “підгодовує” соратник Петра Порошенка Ігор Кононенко. Схема проста: ліпиш своє ім’я на бюджетні транші — і ти меценат в очах місцевих виборців. Державні кошти для власного, особистого зиску.  Позиція Кононенка була би безпрограшною, якби його карти не сплутав телеведучий та відеоблогер Олександр Дубінський. Він теж балотується на цьому окрузі і відверто заявляє, що йде аби насолити Кононенку. Таким чином журналіст будує кампанію на викривальних матеріалах про свого опонента.

Кононенко не має жодних гарантій, навіть якщо потрапить до Ради, що від нього не відхрестяться колишні однопартійці через його довжелезний шлейф корупційних скандалів.

На окрузі працює ще один кандидат –  Лариса Ільєнко. Яку днями публічно підтримала Юлія Тимошенко. І не просто про це заявила, а особисто приїхала на округ і гарантувала виборцям, що усі напрацювання Ільєнко будуть реалізовані фракцією “Батьківщина” у майбутньому парламенті.

 

Лариса Ільєнко, приміром, 2 роки виборює право на життя для лікарні у селі Германівка. І її позиції у цій боротьбі гарантовано посиляться цілою парламентською фракцією “Батьківщина”, яка потрапляє у Верховну Раду. Більше того люди бачили, як їхня кандидат відстоює соціальні питання в Обухівській районній раді, адже вона є депутатом. Більше того Ільєнко живе в Обухові і виборці мають нагоду особистого спілкування зі своїм представником у законодавчому органі. Чого не скажеш про її конкурентів.  Це чи не єдиний кандидат, якого в окрузі підтримує лідер партії. Ні Ляшко, ні Порошенко, ні Зеленський, та інші лідери партій, не рахують за потрібне, особисто підтримувати своїх мажоритарників, сподіваючись, що все за них зроблять «сітки» чи адмінресурс.

Підтримка потужної політичної сили – це реальний крок до спів праці, без партійної структури та підтримки лідерів, без яких будь-яка обіцянка залишиться обіцянкою. Та головне, що виборцю чітко зрозуміло що і як Ільєнко має робити для округу вже на другий день після виборів. Інші ж кандидати поки змагаються у риториці хто з них кращий, а хто більший злочинець та брехун.

Політичні експерти усі як один прогнозують, на 94 окрузі буде найзапекліша боротьба серед мажоритарників. Втім жоден з них не уявляв, що політичні важковаговики можуть програти людині, яка просто зробила так, як має робити нормальний кандидат.

Вислухала людей, довела свою позицію у відстоюванні соціальних питань на окрузі, заручилася підтримкою потужної політсили, була підтримана її лідером безпосередньо на зустрічі з виборцями. І вже очевидно це спрацює. Відтак тренди у вітчизняній політиці змінюються. Щоб стати політиком — потрібно реально знати потреби людей і мати змогу їх вирішувати. А головне, не боятись дивитися їм в очі.